Facebook Google+ Twitter

"Bałkańska moda transferowa" w Lechu Poznań

Lech Poznań w zimowym okienku transferowym nie próżnuje. Do tej pory sprowadził trzech młodych piłkarzy - dwóch z Bośni i jednego z Chorwacji. Do "Kolejorza" dołączyli Handzić, Golik i Buric.

Bośniak - Semir Stilić / Fot. Wojciech Kuchta / http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Semir_Štilić_2008.jpgProblemem Lecha Poznań był niewątpliwie brak silnej ławki rezerwowych. Wydaje się, iż po zimowym okienku transferowym "Kolejorz" zażegna ten dylemat. Do stolicy Wielkopolski przybyło kilku młodych piłkarzy.

Pierwszy z nich to osiemnastoletni napastnik - Haris Handzić. Bośniak grał wcześniej w FK Sarajewo. W 34 występach ligowych zdobył osiem goli. W reprezentacji narodowej zadebiutował podczas towarzyskiego meczu z Polską.

Kolejny z nowych zawodników "Kolejorza" to Gordan Golik - 23-letni Chorwat. Golik gra na środku pomocy. Jego poprzednim klubem był chorwacki Varteks Varaždin. W rozgrywkach ligowych Golik wystąpił w 80 spotkaniach, strzelając trzy bramki.

Dziś do drużyny z Poznania dołączył bramkarz Jasim Buric. Jest to, po Handzićiu, kolejny Bośniak w zespole. 21-letni Bośniak rozegrał już trzy ligowe sezony w swoim kraju w barwach NK Celik Zenica. Buric ma na swoim koncie także występy w młodzieżowej reprezentacji Bośni.

W Poznaniu gra już kilku piłkarzy z Bałkanów. Są to: chorwacki bramkarz - Ivan Turina, Serbowie - Ivan Durdević oraz Dimitrije Injac, a także Bośniak Semir Štilić. Wszyscy z wyżej wymienionych grają w podstawowej jedenastce "Kolejorza". Nic więc dziwnego, że Lech sięga po młode talenty właśnie z krajów Półwyspu Bałkańskiego.

źródło: http://www.lechpoznan.pl/art,10987,handzic_i_golik_pilkarzami_lecha.htm
http://www.lechpoznan.pl/art,11000,jasim_buric_pilkarzem_lecha_pozna_.htm

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.