Facebook Google+ Twitter

Bałkany: Mróz i śnieg paraliżują kraje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-23 21:39

Mróz i śnieg paraliżują Bałkany. W Rumunii z zimna w ciągu dwóch dni zmarło pięć osób. W nocy w niektórych regionach kraju temperatury sięgają minus 26 stopni. Ulice miast patrolują specjalne służby, które odwożą bezdomnych do schronisk.

W samej stolicy - Bukareszcie - żyje około 5 tysięcy takich osób. W południowo-wschodniej Rumunii śnieżyce sparaliżowały ruch na drogach.

W Bułgarii obfitym opadom śniegu towarzyszy niska temperatura, która w nocy spadła do minus 19 stopni. Władze w Sofii zaapelowały do mieszkańców o unikanie podróży, jeśli nie jest ona konieczna.

Najtrudniejsza sytuacja jest na bułgarsko-rumuńskiej granicy. Setki samochodów i ciężarówek utknęło tam na zasypanych śniegiem drogach. W ambulansie, który nie był w stanie dojechać do szpitala, zmarł mężczyzna zabrany z domu po ataku serca. Zamknięto port w Warnie nad Morzem Czarnym. Wiele okolicznych miejscowości jest pozbawionych prądu.

W Turcji szczególnie daje się we znaki silny wiatr. Wicher osiągający prędkość 85 kilometrów na godzinę przewraca drzewa i słupy elektryczne. Niektóre dzielnice Stambułu były przez kilka godzin pozbawione prądu. Z powodu słabej widoczności przez pewien czas zamknięta dla ruchu tankowców była także Cieśnina Bosfor - podaje turecka agencja Anatolia.

Meteorolodzy zapowiadają śnieżyce. W ciągu najbliższych godzin w Stambule może spaść 35 centymetrów śniegu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.