Facebook Google+ Twitter

Bałkany wołają o pomoc. Polska Akcja Humanitarna zbiera środki dla powodzian

Kiedy pod koniec XX wieku, w lipcu 1997 roku Polskę dotknął kataklizm powodzi i wiele miast oraz wsi na południu naszego kraju znalazło się pod wodą, mieszkańcy Europy wyciągnęli pomocną dłoń. Teraz o pomoc wołają zalane wodą Bałkany.

 / Fot. EPA/KOCA SULEJMANOVICOd 13 maja wzmożone i nieustające deszcze spowodowały tragiczną w skutkach powódź na terenie Bośni, Hercegowiny i Serbii. Największą od ponad 150 lat. Niewielkie górskie rzeczki i strugi zamieniły się w rwące potoki. Duże rzeki wystąpiły z brzegów zalewając wiele miast. Liczba ofiar śmiertelnych jest trudna do ustalenia. Dotychczasowy bilans jest tragiczny – zginęło ponad 45 osób, 100 tys. gospodarstw domowych zostało zniszczonych, ponad 45 procent mieszańców Bośni i Hercegowiny zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów i jest bez dachu nad głową, a aż 300 tys. pozbawionych jest dostępu do prądu. Oprócz powodzi, zagrożeniem dla obszaru są osunięcia ziemi i błota, które dokonują kolejnych zniszczeń. Rozmiar tragedii jest zbyt duży, aby poszkodowane kraje samodzielnie zapewniły wsparcie swoim mieszkańcom.

Tysiące osób potrzebuje natychmiastowego wsparcia – podstawowych artykułów żywnościowych, wody i dostępu do sanitariatów, a także schronienia i przedmiotów codziennego użytku. Potrzebne jest dosłownie wszystko, by ludzie ci mieli co jeść, pić, w co się ubrać. Potrzebne są środki sanitarne, higieniczne, koce. Wielu straciło dorobek całego życia i będą zaczynać od zera. Znamy ten dramat z własnego podwórka, więc im pomóżmy.

Dlatego też przy wsparciu wielu organizacji Polska Akcja Humanitarna rozpoczyna zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar powodzi, aby jak najszybciej przekazać pomoc najbardziej potrzebującym.

PAH apeluje o wpłaty na konto:
BPH S.A. 03 1060 0076 0000 3310 0020 9312 z dopiskiem: „Bałkany”
Polska Akcja Humanitarna
ul. Szpitalna 5 lok. 3
00-031 Warszawa

Pieniądze wpłacane online do Klubu PAH SOS przekazywane są natychmiast dla ofiar katastrof humanitarnych. Potrzebna jest pomoc państw i obywateli z całej Europy. Liczymy na Ciebie! – apeluje PAH. Liczy się każda złotówka.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.