Facebook Google+ Twitter

Ballada o Geniuszu, któren ludzkość chciał uratować

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-11 16:00

Wszystkim tym, którzy myślą że wolnymi bedąc, w wolnym kraju żyją, dedykuję.

Kapitalizm to wolność. Wolność posiadania kapitału, obracania nim, wytwarzania i pomnażania go, a także Wolność roztrwonienia dorobku swojego i ojców swoich, jeśli taka jest wola utracjusza. Wolność ta to podstawa istnienia prawdziwego kapitalizmu i bez zrozumienia idei Wolności Kapitalistycznej nie da się zrozumieć naszej …socjalistycznej rzeczywistości.

Medialnie jesteśmy krajem kapitalistycznym tak, jak medialnie kapitalistyczną jest UE. Medialnie jesteśmy też wolni i możemy z tej wolności korzystać ku pożytkowi swojemu i całej ludzkości. Jak mawiał Kopernik, zły pieniądz zawsze wypiera dobry. Sęk w tym, że dziś na tym nie koniec - idioci wypierają więc rozsądnych, złodzieje uczciwych a wiedzę zastąpiły poprawne poglądy.

Wolność została spętana komisjami, dekretami, ustawami, poprawkami, paragrafami. Człowiek posiada wrodzoną wolę przetrwania pomimo niesprzyjających warunków wokół, skutkiem czego mamy też autocenzurę. Jesteśmy już tylko medialnymi tworami, wierzymy w to, co nam każą i myślimy tak, jak jest modnie i „poprawnie”.

Wyobraźmy sobie geniusza. Geniusz ten, jak to już geniusze mają w zwyczaju, oderwany od rzeczywistości nieco jest. I zobaczył ów geniusz Problem. Schylił się poń, przyjrzał mu się i zaniósł go do swej skromnej pracowni. Tak naprawdę była to stara, dziurawa stodoła, ale jaki geniusz zwracałby uwagę na takie drobiazgi, kiedy ma przed sobą Problem. A Problem ważki był i ciekawy. Oto paliwa kończyć się na świecie zaczęły i coraz droższe i trudniejsze stało się życie ludzkości. Przyszłość ciemno się rysowała przed światem. Geniusz nie uląkł się wagi Problemu, lecz tym bardziej się w pracy pogrążył, nie jadł, nie spał a i o piciu przypominał sobie jedynie przed zamknięciem monopolowego.

Zgrzytały więc krajzegi, świstały szlifierki, błyskały spawarki światłem okrutnym po nocach,
tak że nawet przywykli do dziwactw Geniusza sąsiedzi skarżyć się jęli na piśmie do kogo popadnie. Że spać się nie da, że kury nie niosą, że kobiety nie zaciążają, a i dzieci ze szkoły coraz gorsze oceny przynosić pono zaczęły. Nieświadom niczego Geniusz pracował zawzięcie, na swe zmęczenie nieczuły, mając przed oczami jedynie Dobro Ludzkości i Problem, który rozwiązać zamierzał. Po dwóch miesiącach wyszedł wreszcie ze swojej pracowni, spojrzał na niebo spod powiek zmrużonych, od światła dziennego odwykłych i jął wznosić Konstrukcję dziwaczną na zewnątrz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Od Klapaucjusza do Salomona

Artykuł w przezabawny, rodem z Lemowskich "Bajek Robotów" sposób przedstawia jeden z najtragiczniejszych problemów ludzkości.
Z pewną miarą tak sarkazmu, cynizmu czy pesymizmu, jak i humoru - niczym Klapaucjusz - autor problem ów zwerbalizował.
Jest nim - jak ja to widzę - nie tylko socjalistyczna rzeczywistość dekretowo-komisyjna czy kapitalistyczna wolność od wszystkiego z rozumem włącznie.
To leżąca w jądrze ogólnoświatowej cywilizacji ludzkiej zasada, w myśl której jedni ludzie sprawują władzę nad drugimi.
Trzy tysiące lat temu mędrzec o sławie sięgającej współczesności, który jako król dobrze wiedział, o czym mówi, gdy mówił o sprawowaniu władzy, napisał tak:
"Wszystko to widziałem, a moje serce było skierowane na wszelkie dzieło czynione pod słońcem – w czasie, gdy człowiek panuje nad człowiekiem ku jego szkodzie." (Kzn 8:9)> http://biblia.apologetyka.com/read/?numbered=1&strongs=0&format=0&q=Kazn+8%3A9&bible=bg&bible=bt&bible=ns&showrefs=0&polish=1&footnotes=0
Panowanie człowieka nad drugim człowiekiem, nawet gdy panujący ma jak najlepsze intencje, musi prędzej czy później wywołać szkody, co pod natchnieniem zapisał Salomon, a potwierdziła rzeczywistość poprzez tysiąclecia istnienia ludzkiej cywilizacji.
Księga, z której pochodzi powyższa prawda, ujawnia także przyczynę takiego stanu rzeczy oraz opisuje jedyną możliwą alternatywę dla wszelkich form władzy opartej o autorytet człowieka.
Warto poznać tę przyczynę> http://www.watchtower.org/p/bh/article_03.htm oraz tę alternatywę> http://www.watchtower.org/p/bh/article_08.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.