Facebook Google+ Twitter

Ballady Matta Shawa podczas dwóch koncertów w Trójmieście

Brytyjski producent i muzyk, Matt Shaw wystąpi 19 (wtorek) i 20 czerwca (środa) w Trójmieście z dwoma różnymi projektami. To niepowtarzalna okazja, aby poznać twórczość tego intrygującego artysty.

Matt Shaw, choć w Polsce prawie nieznany, w Anglii jest bardzo aktywny na scenie muzyki niezależnej. Nagrał dotychczas kilkanaście albumów, zarówno solowych, jak i we współpracy z wieloma muzykami. Z powodzeniem koncertował również za granicą, zyskując ciepłe przyjęcie między innymi w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, czy Niemczech.

Matt Shaw / Fot. materiały prasowe Towarzystwa Przyjaciół SopotuSztandarowym projektem Shawa jest Tex La Homa, której nazwę zaczerpnął z kultowej powieści „Generation X” Douglasa Couplanda, będącej literackim sprzeciw wobec powszechnej komercjalizacji życia i konsumpcjonizmowi. Podobne wrażenie można odnieść, przyglądając się dokonaniom Brytyjczyka. Shaw nie ogląda się na mainstream muzyczny i od paru lat konsekwentnie podąża wybraną przez siebie ścieżką. Jest prawdopodobnie jednym z ciekawszych współczesnych przedstawicieli nurtu o nazwie singer-songwriter, co można przetłumaczyć jako piosenka autorska. Artysta samodzielnie komponuje, pisze teksty i nagrywa muzykę, a później solowo wykonuje na scenie. Muzyka w takim wydaniu staje się wręcz dosłownym odzwierciedlenie emocji i przeżyć, jakich doświadcza. Shaw musi być więc bardzo spokojną osobą. Jego kompozycje to wyciszone, liryczne ballady elektroakustyczne wspomagane oszczędnymi, starannie dobrany samplami i okraszone prawie szeptanym wokalem. Znajdziemy tu zarówno przystępne melodie, jak i smutne, nostalgiczne dźwięki, które razem tworzą bardzo ciepłą i leniwą atmosferę.

Tej kontemplacyjnej muzyki będzie można posłuchać podczas dwóch trójmiejskich koncertów. Pierwszy odbędzie się we wtorek, w gdańskim Kafe Delfin, gdzie artysta wystąpi wraz z Kanadyjczykiem Nickiem Greyem, pod szyldem 230 Divisadero. Drugi będzie miał miejsce dzień później, w sopockim Dworku Sierakowskich, gdzie autorski projekt Brytyjczyka Tex La Homa supportować będą muzycy z trójmiejskiej avant-popowej formacji Old Time Radio. Choć oba zespoły Shawa eksplorują podobne muzyczne rejony, warto przyjrzeć się bliżej 230 Divisadero prezentującemu brzmienia trochę bardziej nostalgiczne i smutne. Co ciekawe, obydwaj muzycy tworzą swoje utwory drogą korespondencyjną przez Internet - Shaw komponuje melodie i wokal, a Grey partie elektroniczne. Gdański koncert jest ponadto jednym z pierwszych spotkań, na którym muzycy wykonają swoje utwory wspólnie.


230 Divisadero, 19 czerwca (wtorek), godz. 20, Kafe Delfin (Gdańsk, ul. Opata Jacka Rybińskiego 17), wstęp: 10 zł.

Tex La Homa, Old time Radio, 20 czerwca (środa), godz. 20, Dworek Sierakowskich (Sopot, ul. Czyżewskiego 12), wstęp: 5 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.