Facebook Google+ Twitter

Balonem między wieżowcami. Udane lądowanie

Baloniarze firmy lotniczej Sky Adventure wystartowali na rekreacyjny podniebny spacer, a wylądowali między wieżowcami osiedla Paderewskiego w Katowicach.

Lądowanie balonu / Fot. Jerzy GranowskiPiloci balonowi certyfikowanej firmy lotniczej Sky Adventure: Jarosław Woszkowski, Tomasz Raszka i Zbigniew Kędzior, w czwartek 18 sierpnia wieczorem, wystartowali na rekreacyjny podniebny spacer z lotniska sportowego w Katowicach Muchowcu. Już około godz. 19, znaleźli się między wieżowcami os. Paderewskiego, wywołując ogromne zaskoczenie mieszkańców, których szum ognia, wydobywający się z palników podgrzewających powietrze w balonie, wyrwał sprzed telewizorów na balkony (moc jednego palnika to ok. 2500kW). Lądowanie balonu / Fot. Jerzy Granowski

Bezwietrzna pogoda, nie pozwoliła jednak na kontynuowanie lotu i zmusiła pilotów do lądowania. Przelatując między dziesięciopiętrowymi blokami, wypatrywali placu na którym można by "posadzić kosz". Dzięki doskonałemu wyszkoleniu, załoga precyzyjnieBalon przeleciał między wieżowcami / Fot. Jerzy Granowski
wylądowała na wolnej przestrzeni między gmachami BRE Banku, PKO BP, Izbą Skarbową, Telekomunikacją i dwoma 10. piętrowymi blokami.

Ogromny balon znieruchomiał, a kosz wiklinowy osiadł lekko na trawie. Po 40 minutach, zwinięty i spakowany balon, wraz z koszem znalazł się na przyczepie, którą do bazy pociągnęła zgrabna terenówka.Podgrzewanie powietrza / Fot. Jerzy Granowski
Na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, że od pierwszego lotu balonem w 1783 roku nic się nie zmieniło. Jednak zmianie uległy materiały i technologia produkcji balonów. Papier zastąpiony został przez poliester odporny na wysokie temperatury, dół powłoki przy wlocie płomienia, wykonany jest z nomexu, tkaniny stworzonej w NASA i wykorzystywanej od szycia kombinezonów dla kosmonautów. Ognisko do podgrzewania powietrza zastąpiono palnikami zasilanymi ciekłym propanem ze stalowych, aluminiowych lub tytanowych butli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję Alu i Wojciechu, życzę pomyślności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+5 ciekawa relacja

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to niespodziewane wydarzenie między wieżowcami. :)
Dla Autora relacji z wydarzenia stało się przyczynkiem do kilku ciekawych informacji, przekazanych Czytelnikom w24, wzbogaconych ciekawą fotogalerią.
5* dla Autora relacji i duże brawa dla pilotów balonowych, którzy choć zaskakująco, wylądowali umiejętnie przy aurze, niesprzyjającej kontynuowaniu lotu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.