Facebook Google+ Twitter

Baltic Arena będzie miała bursztynowo-zielono-oliwkowe krzesełka

Na gdańskim stadionie krzesełka będą mieć barwę bursztynowo-zielono-oliwkową - oznajmił w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Bursztynowo-zielono-oliwkowe, czyli jakie?

Wmurowanie kamienia węgielnego w Gdańsku / Fot. PAPDo tej pory mówiło się o odcieniu bursztynu, barwie żółto-czerwonej, to jednak nie spodobało się kibicom Lechii Gdańsk. Typowo bursztynowy kolor miał współgrać z odcieniem dachu. Niestety nie ma on nic wspólnego z barwami klubowymi Lechii. Fani chcieli, aby siedzenia były w kolorze barw klubowych, biało-zielonym, kibiców poparł nawet sam premier Donald Tusk. W czwartek doszło do kompromisu. Siedzenia będą w różnych odmianach zielonego, a montowane będą na przełomie 2010 i 2011 roku.

Na stronie internetowej gdansk.pl można było wziąć udział w ankiecie i wskazać kolor krzesełek. Do wyboru były dwie opcje: czerwono-żółty oraz biało-zielony. Dużą przewagę zyskał drugi wariant. Podobną ankietę przeprowadzono pośród losowych mieszkańców Gdańska. W tym wypadku większość ankietowanych popierała pierwszą opcję, zaproponowaną przez projektanta. Badania wykazały, że trzeba było dojść do kompromisu. - Udało nam się znaleźć kompromis. Pamiętajmy, że jest ponad 200 kolorów bursztynu, w tym także zielony - poinformował prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, podczas specjalnej konferencji prasowej poświęconej kolorom krzesełek. Prezydent nie ukrywał, że istotną role odgrywa wygląd obiektu. Ponad miesiąc trwał spór dotyczący kolorystyki. Sam projektant obiektu, Wojciech Grabianowski, zasugerował kolor zielonego bursztynu. - Nie ukrywam, że estetyka obiektu jest niezwykle ważna, dlatego przez ponad miesiąc prowadziliśmy rozmowy z projektantem oraz kibicami Lechii. Dzięki temu udało się wybrać rozwiązanie pośrednie, zaproponowane przez pomysłodawcę kształtu stadionu, profesora Wojciecha Grabianowskiego, które mam nadzieję zadowoli każdego gdańszczanina - tłumaczył prezydent podczas prezentowania pomysłu.

Zadowoleni z pomysłu wydają się także przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy". Ważną kwestią będzie także ułożenie napisu z nazwą klubu, z krzesełek. Taka operacja będzie możliwa dopiero po Euro 2012.

Źródło: http://www.euro.gdansk.pl/euro2012,2,481.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Albo bursztyn, albo zieleń z bielą. Bez sensu. Livia ujęła to świetnie nazywając "zgniłym kompromisem".
Wiadomo, że w Gdańsku kibice marzyli o stadionie w barwach klubu, ale dogodzić wszystkim się nie da, a wybrano najgorsze z możliwych rozwiązań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem polegał na tym, że kolorystykę biało- zieloną pokazano w bardzo niekorzystnym świetne. Projekty z tymi kolorami przygotowane przez miasto znacznie różniły się od projektów przedstawianych przez kibiców. http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.php?id_news=34690

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stadiony są dla ludzi i kibiców. Skoro kibice pragnęli mieć krzesełka zielono - białe to takie powinny powstać bo to kibice będą na ten stadion przychodzić co weekend i to dzięki nim ten obiekt będzie "żył". Takie jest moje zdanie. Poza tym będzie to stadion Lechii Gdańsk więc chyba kolorystyka nie powinna wzbudzać wątpliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja bym proponował sino koperkowy róż ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bzdura sezonu. Dla mnie to wyjątkowo zgniły kompromis.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.