Facebook Google+ Twitter

Baltic Sail 2014 w Gdańsku potrwa do niedzieli

Od czwartku do niedzieli w Gdańsku odbywa się 18. edycja Baltic Sail, czyli zlot żaglowców połączony z historycznymi rekonstrukcjami. Na miłośników morskich opowieści czeka wiele atrakcji.

 / Fot. Łukasz Golowanow / http://pl.wikipedia.org/wiki/Baltic_Sail_Gda%C5%84sk#mediaviewer/Plik:Gda%C5%84sk_106.JPGW czwartek (3 lipca) o godzinie 18:00 rozpocznie się przemarsz oddziałów historycznych Pobrzeżem Rybackim, Długim Pobrzeżem, Mariacką, Piwną i Długą, oczywiście w Gdańsku. Następnie organizatorzy zaplanowali dla mieszkańców grodu nad Motławą i ich gości niezwykłą inscenizacja pt: "Niech żyje król", podczas której zebrana gawiedź zostanie poinformowana o wyborze nowego króla.

Baltic Sail, który potrwa do 6 lipca to nie tylko regaty, ale także bitwa morska, inscenizacje grup rekonstrukcyjnych, przemarsz historycznych oddziałów ulicami Gdańska, parada żaglowców na Motławie, pokazy ratownictwa wodnego i szanty pod Żurawiem. W najbliższych dniach Gdańsk zmieni się w miasteczko morskie i historyczne.

Podobne imprezy zaplanowano także w innych miastach nadbałtyckich: Święto Morza Kłajpeda; Haikutter Festiwal Nysted; Hanse Sail Rostock; Sail Sassnitz; Sail Karlskrona.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.