Facebook Google+ Twitter

Baltic Sail Gdańsk 2010 coraz bliżej

Współautorzy: Marta Wróbel

Już 8 lipca rozpocznie się Baltic Sail Gdańsk 2010 - zlot jednostek pływających. Nie tylko super jachtów, lecz także starych łajb i motorówek. W BS wezmą też udział osoby niepełnosprawne, będą uczestniczyły w warsztatach żeglarskich.

Niewidomi i słabo widzący też mogą zostać "wilkami morskimi" / Fot. Materiały fundacji "Keja"Co to jest Baltic Sail ?

To największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska. Załogi jachtów przybędą do gdańskiej mariny w dniach 8 - 11 lipca. Celem spotkania jest integracja środowisk żeglarskich oraz propagowanie marynistycznego dziedzictwa Gdańska. Zlot jest dla żeglarzy szansą na poznanie ludzi o podobnych zainteresowaniach, zdobycia kolejnych doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów.


Niepełnosprawni żeglarze, czyli Integracyjne Warsztaty Żeglarskie na Baltic Sail Gdańsk 2010


Spotkania niepełnosprawnych odbywają się w tym samym czasie co zlot, czyli od 8 do 11 lipca.
Warsztaty organizowane są przez Pomorską Fundację Sportu i Turystyki Osób Niepełnosprawnych "KEJA". Działania obejmują szkolenia i rejsy żeglarskie dla grupy 30 osób niepełnosprawnych wzrokowo i ruchowo z całej Polski.

8 lipca odbędzie się rejs, w którym udział wezmą uczestnicy warsztatów. Inicjatywa powstała dzięki współpracy Fundacji Gdańskiej, organizatora zlotu Baltic Sail Gdańsk 2010, z Pomorską Fundacją Sportu i Turystyki Osób Niepełnosprawnych "KEJA" oraz przy wsparciu Fundacji Energa. Logo fundacji / Fot. Materiały fundacji "Keja"

Fundacja "Keja" w komunikacie prasowym podaje: W sobotę 10 lipca dzięki współpracy z "Fundacją Szkwał – morze dla młodzieży" odbędą się warsztaty żeglarskie na jachtach. Osoby niepełnosprawne będą wprowadzane w tajniki budowy jachtu, takielunku, ożaglowania. Wszyscy będą mieli możliwość dokładnego zapoznania się z jachtami oraz pożeglowania.

Natomiast Firma Migraf przeprowadzi szkolenie osób niewidomych z obsługi nawigatora – udźwiękowionego urządzenia do nawigacji, które umożliwia samodzielne poruszanie się osobom niewidzącym również na wodzie. Ta wiedza pozwoli na samodzielne sterowanie jachtami pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Na sobotnich zajęciach, uczestnicy warsztatów żeglarskich będą pływali m.in. jachtami Szkwał, Mieszko, Alardir. Dodatkowo, żeglarz Jurek Zjawiony przybliży historię wielkich wypraw i odkryć oraz opowie o początkach żeglarstwa w Polsce. W niedzielne przedpołudnie oraz podczas szantowania "Pod Żurawiem" planowany jest też udział niepełnosprawnych w paradzie jachtów.Żeglowanie to wspaniała przygoda / Fot. Materiały fundacji "Keja"Warsztaty żeglarskie zakończą się imprezą szantową w Willi Pascal, gdzie zostaną zakwaterowani uczestnicy.

Zajęcia warsztatowe mają na celu integrację społeczną osób niepełnosprawnych, zarówno z innymi niepełnosprawnymi, jak i sprawnymi żeglarzami. Ich organizatorzy udowadniają, że osoby niepełnosprawne doskonale radzą sobie jako członkowie załogi i świetnie się przy tym bawią.

Informacja o sponsorach, organizatorach i wsparciu


Organizatorem Integracyjnych Warsztatów Żeglarskich jest Pomorska Fundacja Sportu i Turystyki osób Niepełnosprawnych "Keja", organizatorem zlotu żaglowców Baltic Sail Gdańsk 2010 jest Fundacja Gdańska, patronuje mu Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. Komandorem Zlotu będzie Mateusz Kusznierewicz.
Pomorską Fundację Sportu i Turystyki osób Niepełnosprawnych „Keja” wspiera finansowo Fundacja Energa, jachty na integracyjne Warsztaty Żeglarskie zabezpiecza "Fundacja Szkwał – morze dla młodzieży" oraz prywatny armator Ryszard Kaim. Nawigatory dostarcza firma Migraf, a rejs żaglowcem funduje Fundacja Gdańska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

- Marto, Magdo to miłe, że traktujecie o spotkaniach żeglarskich organizowanych przez Fundację "Keja".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jest to pierwsza tego typu akcja Fundacji Keja, o poprzedniej można poczytać Tu http://www.kulinski.gdanskmarinecenter.com/art.php?id=1262&st=0&fload=1 oraz http://www.kulinski.gdanskmarinecenter.com/art.php?id=1263&st=0&fload=1

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.06.2010 21:37

Marto i Magdo, jest to ciekawa informacja :) Polecam także zapoznać się z tym artykułem - link ewenementem tego jest to, że załogę jachtu tworzą osoby niewidome. Przybijam 5* za temat:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.