Facebook Google+ Twitter

BALTOPS 2014 wystartował

Największe morskie ćwiczenia na Bałtyku BALTOPS 2014 z udziałem sił zbrojnych 13 państw rozpoczęły się w miniony poniedziałek. Biorą w nich udział sił morskie, lądowe i powietrzne.

 / Fot. Materiał 3. FO MW RPOd 21 lat Polskie siły zbrojne biorą udział w międzynarodowych ćwiczeniach międzynarodowych BALTOPS. Są to największe manewry organizowane na Bałtyku, a mające ćwiczyć współpracę sił morskie, lądowe i powietrzne w zabezpieczaniu szlaków morskich.

W tegorocznym BALTOPS 2014 udział biorą sił morskie, lądowe i powietrzne z Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Gruzji, Holandia, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Szwecji, USA i Wielka Brytanii. Po dwudniowej tzw. fazie portowej w Karlskronie w poniedziałek okręty wyszły na morze. Podczas manewrów okręty będą samodzielnie, w grupach i we współdziałaniu z lotnictwem morskim zapewniać bezpieczną drogę dla zdążającej do regionu pomocy humanitarnej.

Polskie siły zbrojne w manewrach reprezentują: okręt podwodny ORP „Sokół”, niszczyciel min ORP „Flaming”, trałowce ORP „Gopło”, ORP „Sarbsko”, ORP „Śniardwy” i ORP „Wicko” oraz dwa śmigłowce zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.