Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15556 miejsce

Bałtowskie Bezdroża - rajd nie tylko dla twardzieli

1 lipca 2011 roku rozpoczyna się III edycja rajdu samochodów terenowych Bałtowskie Bezdroża zorganizowanego przez Stowarzyszenie Delta oraz "K.A.T" 4x4 - Klub Miłośników Samochodów Terenowych. Impreza zakończy się w niedzielę.

Logo Bałtowskich Bezdroży. / Fot. materiały organizatoraOficjalne rozpoczęcie "Bałtowskich Bezdroży" nastąpi w piątek, o godzinie 16. Natomiast o godzinie 20 rozpocznie się prolog, czyli jazda na czas.Organizatorzy przewidzieli udział miłośników motoryzacji w dwóch klasach: turystycznej i ekstremalnej. Pierwsza z nich będzie się dzielić dodatkowo na dwie kategorie - T: turystyczną, rodzinną, dla aut seryjnych, o mniejszym poziomie trudności, wynoszącą około 50 km oraz TW: trudniejszą, która będzie przeznaczona dla pojazdów spełniających wymogi klasy EX. 25 - kilometrowa trasa stawia przed uczestnikami rajdu dodatkowe trudności w postaci piachu, trawersów, wąwozów, ostrych zjazdów i podjazdów, przeszkód wodnych, bagien oraz dodatkowych elementów przygotowanych przez organizatorów.

Sporym walorem rajdu jest miejsce, w którym się on odbywa. Bałtów to miejsce znane w całej Polsce ze słynnego Jura parku, zwierzyńca, parku rozrywki, spływu tratwami i ośrodka jazdy konnej. To także piękny wąwóz lessowy z autentycznymi śladami dinozaurów. Zmagania rajdowe będą na pewno ekscytujące. / Fot. materiały organizatora
Niektóre z tych atrakcji będą mogli podziwiać uczestnicy trasy turystycznej i kibice, który z pewnością licznie przybędą do Bałtowa na III Bałtowskie Bezdroża. A będzie kogo dopingować, bowiem do udziału w klasie turystycznej zgłosiły się 44 załogi, a w klasie extreme - 20. Wystartuje między innymi załoga: Mariusz Wilk i Grzegorz Urban, która w ubiegłym roku wywalczyła Coval Puchar Polski w klasie Adventure, a w Bałtowie zaprezentuje swój nowy wóz.

Start rajdu nastąpi w sobotę, 2 lipca 2011 roku o godzinie 10, a następnego dnia w godzinach 10 - 14 trwać będą zmagania w terenie (konkurencje sprawnościowe, próby czasowe). Zapisy do udziału w rajdzie organizatorzy przyjmować będą także w dniu imprezy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.