Facebook Google+ Twitter

Bałtycki Festiwal Nauki czas zacząć

By wziąć w nim udział nie trzeba legitymować się dyplomem ukończenia studiów ani indeksem renomowanej uczelni. Wystarczy ciekawość świata i chęć zobaczenia na własne oczy tego, co na co dzień dzieje się w placówkach naukowo-badawczych.

Festiwal Nauki / Fot. logoVI Bałtycki Festiwal Nauki rozpoczyna się już jutro w Trójmieście. Celem imprezy jest popularyzacja nauki, a także uzmysłowienie ludziom, że dyscypliny takie jak medycyna, historia, prawo, biologia czy historia sztuki to nie tylko skomplikowane definicje i suche fakty, lecz dziedziny, którymi zainteresować się można bez względu na wiek. Pomogą w tym liczne prezentacje, otwarte wykłady i piesze wycieczki.

Jak informuje Wiadomości24.pl dr Tadeusz Zaleski, pełnomocnik Bałtyckiego Festiwalu Nauki, impreza z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W tym roku odbędzie 709 imprez, czyli aż o 26 więcej niż w poprzedniej edycji. W ich organizację zaangażowały się 34 placówki naukowo-badawcze, muzea i biblioteki z terenu województwa pomorskiego i nie tylko, gdyż tegoroczny Bałtycki Festiwal Nauki zawita również do Elbląga. Tu wykłady i prezentacje z zakresu biologii, elektrotechniki, chemii, fizyki i geologii dla dzieci i dorosłych przygotowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Nie zabraknie ciekawych doświadczeń z zakresu fizyki, techniki, a także sztuczek iluzjonistów. Jak zapewniają organizatorzy będzie można również poznać przepis na tęczę. Z kolei w Trójmieście eksperci odpowiedzą na pytania: czy bać się telefonii komórkowej, jak wygląda życie ptaków w miastach i czy inteligencja jest jedna, czy też są jej różne rodzaje?

Tegoroczny Festiwal Nauki potrwa do 1 czerwca. Najwięcej imprez w jego ramach zaplanowano na okres od 29.05 do 1.06. Głównym inicjatorem przedsięwzięcia jest Rada Rektorów Województwa Pomorskiego.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie http://www.festiwal.gda.pl/VIBFN/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pierwszy raz słyszę o tym festiwalu :-( Plus za informację!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.