Facebook Google+ Twitter

Bałtycki Festiwal Nauki - dowiedz się więcej

Co w trawie piszczy, gdzie mieszkają nietoperze, jak wyglądały procesy czarownic? Na te i setki innych pytań z różnych dziedzin będziecie mogli poznać odpowiedź podczas tegorocznego Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Bałtycki Festiwal Nauki oficjalnie zaczyna się w najbliższy czwartek i potrwa do niedzieli. Niektóre imprezy w jego ramach odbywają się już teraz. W tym roku festiwal obchodzi swój mały jubileusz, bo odbywa się po raz piąty. Celem imprezy jest przybliżenie ludziom ciekawym świata wybranych zagadnień z zakresu biologii, chemii, fizyki, historii i nauk prawnych. Będą zarówno wykłady, jak i prezentacje multimedialne, podczas jednej z nich zobaczymy, jak przebiega infekcja organizmu na poziomie komórek i tkanek.

Amatorom nocnych przygód z pewnością przypadnie do gustu wycieczka Doliną Radości w poszukiwaniu nietoperzy, a miłośnicy historii Gdańska odbędą sentymentalną podróż gotyckim szlakiem. Nie zabraknie również turniejów rycerskich, rekonstrukcji procesu o czary i prezentacji średniowiecznych narzędzi tortur – te atrakcje przygotował Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

O tym, że Bałtycki Festiwal Nauki z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, świadczy rosnąca liczba imprez przygotowywanych przez instytucje biorące udział w festiwalu. W tym roku udział zadeklarowały 32 instytucje: uczelnie wyższe, jednostki Polskiej Akademii Nauk oraz muzea i biblioteki. Łącznie na Pomorzu zaplanowano 686 imprez, to prawie o 200 więcej niż w roku ubiegłym.

- W tegorocznej edycji festiwalu po raz pierwszy bierze udział Muzeum Zamkowe w Malborku. Stałym elementem imprezy jest za to bezpłatny wstęp na wszystkie pokazy, prelekcje itp. festiwalowe wydarzenia, a wykładowcy za udział w nich nie pobierają honorariów – mówi dr Tadeusz Zaleski, pełnomocnik Rady Rektorów Województwa Pomorskiego ds. festiwalu nauki.

- Ważnym elementem towarzyszącym festiwalowi będzie Energetyczne Forum – Wiosna 2007. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych sytuacją kraju a w szczególności Pomorza do zadawania pytań ekspertom w tej dziedzinie – dodaje dr Zaleski. Początek w najbliższą środę o godz. 11.15 w Instytucie Maszyn Przepływowych w Gdańsku przy ulicy Fiszera. Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie www.festiwal.gda.pl..

Impreza odbywa się pod patronatem m.in. Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz prezydentów Gdańska, Gdyni, Sopotu i Słupska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak to już bywa w naszym fachu, kto pierwszy, ten lepszy:) Ale, uwaga w ramach festiwalu jest mnóstwo różnych fajnych wydarzeń również jutro, więc może jakaś relacyjka z twojej strony, bo ja się nastawiam na piątek na Gdańsk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ubiegłaś mnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.