Facebook Google+ Twitter

Bałtycki Kongres Ekonomiczny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-23 14:25

Eksperci z ośmiu państw położonych nad Morzem Bałtyckim starają się wypracować wspólne rozwiązania, które pomogą chronić środowisko w regionie, poprawić jego atrakcyjność, a także dobrobyt i bezpieczeństwo mieszkańców.

Zorganizowany w Warszawie "Bałtycki Kongres Ekonomiczny" to odpowiedź na decyzję Komisji Europejskiej, która w grudniu ubiegłego roku zdecydowała o konieczności stworzenia strategii dla regionu Morza Bałtyckiego.

Małgorzata Kałużyńska z Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej uważa, że praca nad dokumentem to bardzo dobra okazja do usystematyzowania współpracy w regionie. Jak mówi - dotychczasowa współpraca państw regionu nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.

Z kolei prezes Centrum Strategii Europejskiej Paweł Świeboda zwraca uwagę, że wspólnych spraw do omówienia jest wiele. Jego zdaniem jednym z najważniejszym problemow jest ochrona Morza Bałtyckiego przed zanieczyszczeniem.

Ekspert zwraca też uwagę, że jak dotąd Morze Bałtyckie było tylko jednym z wielu elementów naszej polityki. Jego zdaniem współpraca w tym regionie powinna nabrać większego znaczenia.

Strategia dla regionu Morza Bałtyckiego ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.