Facebook Google+ Twitter

Banana Boat - bananowo-szantowe show

Banana Boat to zespół, który jako jedyny w Polsce wykonuje a capella muzykę żeglarską.

Banana Boat to kwartet wokalny specjalizujący się w marynistycznej twórczości autorskiej i we współczesnej interpretacji szanty klasycznej. Zespół powstał w 1994 roku, a nieprzerwanie działa od 1998 roku. Od tego czasu zagrał ponad 300 koncertów w Polsce i poza granicami naszego kraju. Wydał dwie płyty, które sprzedały się w rekordowym nakładzie.

Polska i świat
Poza regularnym bytowaniem "Bananów" na polskich festiwalach, mogą się oni poszczycić obecnością na międzynarodowych festiwalach między innymi we Francji, Czechach, Holandii Włoszech oraz USA.

Wyrazisty wizerunek i morska muzyka świata
Banana Boat wyróżnia się wyrazistym image'm opartym na kontakcie zespołu z publicznością. Oryginalne koszule zespołu przyciągają wzrok i intrygują. Zespół jest zapraszany na imprezy towarzyszące spotkaniom biznesowym, imprezy integracyjne dla klientów strategicznych,
a także na imprezy miejskie (np. Dni Miasta). Zespół swoje utwory wykonuje bez użycia instrumentów, co bardzo często zaskakuje publiczność.

Mieszanka tradycji i nowoczesności
Poza utworami związanymi z szantami tradycyjnymi, zespół posiada duży repertuar autorski, a na koncertach nie stroni od żartów muzycznych, improwizacji i wariacji na temat znanych muzycznych motywów. "Banany" eksperymentują z najciekawszym instrumentem czyli z głosem. Banana Boat to wdzięczne połączenie tradycji i nowoczesności.Warto chociaż raz zobaczyć ten zespół i jego "bananowo-szantowe" show.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Właśnie dlatego źródła trzeba mieć dwa-trzy, na dodatek niezależne. :) I polecam strony internetowe wykonawców - info z pierwszej ręki. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aniu napisałem tak bo tak miałem w źródłach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że o moich kochanych Banankach ktoś pisze, ale:
- niegdyś byli kwintetem, a teraz są sekstetem,
- śpiew a cappella nie zaskakuje w tym środowisku (szantowo-żeglarskim); wystarczy posłuchać Ryczących, Qftrów, Klangu czy Brasów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedyny w Polsce zespół wykonujący a capella muzykę żeglarską. ? Hm Ja tam widziałem "Ryczące Dwudziestki" a capella ale chyba się tam na tym nie znam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.