Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27736 miejsce

Bandycki napad na lotnisku Wnukowo w Moskwie

Dwaj mieszkańcy Dagestanu, którzy w czwartek 19 marca 2009 r. przylecieli regularnym rejsem z Machaczkały na lotnisko Wnukowo w Moskwie, zostali ofiarami zuchwałego napadu bandyckiego.

Port Lotniczy Wnukowo w Moskwie / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e2/Flughafen_Wnukowo.jpg/800px-Flughafen_Wnukowo.jpgO godz. 12.17 czasu miejscowego, samolot z Machaczkały wylądował w porcie lotniczym Wnukowo w Moskwie. Dwóch spośród pasażerów podróżujących pierwszą klasą, wsiadło do samochodu oczekującego na nich przy trapie samolotu, po czym opuściło teren lotniska.

Tuż za bramkami, w odległości 100 metrów od terminalu dla Vip-ów, drogę zablokował im samochód "Audi-A 8" ciemnego koloru z świecącymi światłami przeciwmgielnymi i włączonym specyficznym sygnałem dźwiękowym. Z samochodu tego wyskoczyli czterej zakamuflowani ludzie w maskach na twarzach, uzbrojeni w automatyczne karabinki "Kałasznikow" i pistolety.

Wyciągnęli pasażerów zatrzymanego samochodu i położyli ich na asfalcie twarzą w dół. Następnie zabrali dwie torby z pieniędzmi, w których znajdowano się 44 mln rubli (czyli około 1 mln. euro) i wymknęli się w nieznanym kierunku. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez obserwacyjne kamery video.

Na miejscu zdarzenia czynności śledcze prowadzi śledcza grupa operacyjna milicji oraz funkcjonariusze Departamentu Zabezpieczenia Porządku Prawnego w Transporcie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej.

Źródło: Interfax

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Brak zaufania do banków w dobie kryzysu? W zdolności bandytów można wierzyć na całym świecie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy obrazek z życia potężnej metropolii. Dobrze, że na Wschodzie już nie zamiata się wstydliwie pod dywan takich zdarzeń. W końcu mają one miejsce tak w Rosji, jak w Polsce, czy innym USA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Brudne" pieniądze?- legalna kasa spokojnie mogłaby zmienić właściciela poprzez system bankowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

plusik jasne

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.03.2009 11:35

Mogą służby "szukać", ale i tak nie znajdą sprawców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i plusik ode mnie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale to strach podróżować z takimi pieniędzmi, ja mam czasem tylko stówę w portfelu i się boję, że mi na przykład w pociągu ukradną... Pozdrawiam:))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.03.2009 11:20

...ależ trudno, niepostrzeżenie, podróżować po świecie z taką "kasą". Panie Bogusławie, nie mamy takich problemów, prawda?...... Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.