Facebook Google+ Twitter

Baner Solidarności zawisł w centrum Berlina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-05 14:48

W centrum Berlina zawisł baner, który ma przypominać Niemcom o roli, jaką w demokratycznych przemianach odegrały obrady polskiego Okrągłego Stołu. Plakat, który ma wymiary 66 m na 17 m, został umieszczony na fasadzie budynku dawnej polskiej ambasady.

Centralną część wielkiego transparentu zajmuje zdjęcie Okrągłego Stołu i uczestników obrad rozpoczętych w lutym 1989 roku. Obok widnieje napis po niemiecku: „Zaczęło się przy Okrągłym Stole" oraz logo kampanii promocyjnej - kontur Polski kojarzący się z przerwanym ogniwem łańcucha.

Poprzez te działania ambasada w Berlinie chce przypomnieć Niemcom, że przemiany wolnościowe, które doprowadziły do upadku muru berlińskiego, rozpoczęły się w Polsce. Akcja promocyjna została zaplanowana z myślą o obchodach 20. rocznicy obalenia Muru.

W czerwcu na budynku dawnej ambasady zawiśnie kolejny baner, ze znanym motywem przewracających się kostek domina i napisem „Zaczęło się w Gdańsku".

Roli Okrągłego Stołu w pokojowej rewolucji 1989 roku będzie poświęcona poniedziałkowa konferencja w Berlinie z udziałem szefów dyplomacji Polski i Niemiec oraz z udziałem polityków związanych z tamtymi wydarzeniami.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.