Facebook Google+ Twitter

Banery reklamowe nadal zaśmiecają Warszawę. Będą zmiany w prawie?

- Zaproponowaliśmy zwiększenie kar za wywieszanie nielegalnych reklam, nawet do miliona złotych kary łącznej - zapowiada Marcin Kierwiński, poseł PO. Wszystko dlatego, że mimo kar grożących za wieszanie reklam na budynkach mieszkalnych, firmy nie decydują się na ich zdejmowanie. Korzyści z reklam są tak duże, że kary grzywny nie robią na nikim wrażenia. Posłowie PO chcą to zmienić.

Reklama umieszczona na budynku Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. / Fot. Paulina KrukowskaO ogromnych bannerach znów zrobiło się głośno. Wszystko przez reklamę, która pojawiła się na frontowej ścianie budynku Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w Warszawie.

Wszechobecne reklamy nie dość, że oszpecają miasto, to również ograniczają dostęp do światła mieszkańcom budynków, na których są umieszczone. Posłowie PO postanowili podjąć działania, mające na celu zmianę przepisów mówiących o karach za nielegalne reklamy wielkoformatowe.

- We wrześniu klub PO złożył projekt ustawy zmieniającej ustawę o postępowaniu egzekucyjnym w administracji - powiedział w rozmowie z Wiadomościami24.pl poseł Marcin Kierwiński, zajmujący się tą sprawą.

Banery reklamowe zaśmiecają Warszawę. Zobacz zdjęcia


- Zaproponowaliśmy zwiększenie kar za wywieszanie nielegalnych reklam, jednorazowo do 200 tysięcy złotych, a łącznie nawet do miliona złotych kary łącznej. Ponadto zniesienie rozróżniania na osoby fizyczne i prawne w zakresie wymierzanych kar, aktualizację kosztów związanych z postępowaniem egzekucyjnym oraz zmniejszenie ilości możliwych zaskarżeń na procedurę egzekucyjną. Jedną z naszych najważniejszych propozycji jest również to, aby organ egzekucyjny sam podejmował decyzję, jaką karę należy nałożyć. Do tej pory w pierwszej kolejności wymierzano karę najmniej uciążliwą - dodał Marcin Kierwiński.

Poseł zapytany o to, kiedy zobaczymy efekty proponowanych zmian odpowiedział, że na razie projekt czeka na pierwsze czytanie w Sejmie.
-Myślę, że zmiany wejdą w życie z początkiem przyszłego roku. Czy tak będzie na pewno? Nie wiadomo - dodał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.