Facebook Google+ Twitter

Banery reklamowe zaśmiecają Warszawę? Zobacz zdjęcia

W żadnym innym mieście w Polsce nie ma aż tylu banerów reklamowych, co w stolicy. Reklamy są wszędzie: na budynkach mieszkalnych, biurowcach, a nawet na budynku ministerstwa. Posłowie ponownie podejmują się walki z wszechobecnymi banerami. Na razie jednak efektów brak.

1 z 11 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Baner reklamowy na budynku Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej przy ul. Chałubińskiego 6. Fot. Paulina Krukowska
Baner reklamowy na budynku Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej przy ul. Chałubińskiego 6. Fot. Paulina Krukowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ostatnio w Poznaniu na Półwiejskiej, vis-a-vis wejścia do Starego Szajsaru zawisnął wielki billboard. Szpeci praktycznie cały rejon, przy okazji zasłaniając okna kamienicy, na której zawisnął. Jakbym tam mieszkał, to bym chyba tak długo stał pod Urzędem Miasta, aż by mi tego dziadostwa nie ściągnęli.

Zawsze mnie też szlag trafia, jak patrzę na banner wywieszony na całej długości fasady Dworca Centralnego, zwykle z plakatem jakichś filmowych produkcji kasowych dla ludzi upośledzonych kinematograficznie. W smutnych czasach żyjemy, gdy wizerunek miasta i jego ulic wyprzedawany jest, by napchać sobie kieszenie forsą od agencji reklamowych. W końcu nasze miasto to dobro wspólne, ale jakoś niewielu to niestety rusza. Estetyka, elegancja, dobry smak, porządek - to pojęcia nie do końca jeszcze znane we współczesnej urbanistyce. Naczelny architekt miasta, o ile ma jakiekolwiek kompetencje w tej sprawie, powinien beknąć. Ale pewnie "on nic nie może", jak wszyscy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, niezupełnie o to chodziło :-) Mówimy o wielkoformatowych planszach, które zgodnie z przepisami, powinny zniknąć z budynków w miastach. Nie chodzi nam o plakaty na kioskach :-) Choć to też oczywiście szpeci przestrzeń miejską.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak wygląda Warszawa, mimo deklaracji wymuszonych przepisami prawnymi... Jak jest w innych miastach? Przyślijcie nam zdjęcia, stworzymy galerię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.