Facebook Google+ Twitter

Bangladesz: Armia rozpoczyna ochronę lokali wyborczych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-19 08:38

W Bangladeszu oddziały wojska opuszczają koszary i rozpoczynają ochronę lokali wyborczych. Planowane na 29 grudnia wybory powszechne mają zakończyć trwający dwa lata stan wyjątkowy i przywrócić cywilną władzę w tym kraju.

Wojsko rozlokowywane jest zarówno w sąsiedztwie punktów do głosowania, jak i w pobliżu gmachów użyteczności publicznej. Władze obawiają się ataków terrorystycznych. Zakazane w Bangladeszu organizacje fundamentalistów islamskich wysłały już ostrzeżenia o możliwych atakach. Grożą destabilizacją procesu wyborczego, który uznają za sprzeczny z prawem koranicznym. Władze wojskowe zatrzymały część przywódców organizacji fundamentalistów islamskich.

Najpoważniejszymi kandydatami do objęcia cywilnych rządów są Ludowa Partia Bangladeszu, mająca swych sympatyków na lewicy, oraz Partia Narodowa, której sprzyjają elity gospodarcze i część ugrupowań islamskich. Obie sprawowały już rządy, były oskarżane o nieprzestrzeganie standardów demokratycznych, nadużycia władzy i korupcję. Polityczna rywalizacja pomiędzy tymi ugrupowaniami doprowadzała w przeszłości do zamieszek, starć ulicznych i morderstw politycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.