Facebook Google+ Twitter

Bangladesz: Ekshumacja zwłok zlinczowanej, 14-letniej dziewczyny

Sąd Najwyższy wyznaczył 3-osobową komisję, składającą się z doktorów i ekspertów naukowych, którzy mają wyjaśnić przyczynę śmierci dziewczyny podczas drugiej sekcji zwłok.

Flaga Bangladeszu / Fot. Skopp - WikipediaHena Begum zmarła w szpitalu, tydzień po publicznym wymierzeniu 80 batów kary za domniemany romans ze swoim żonatym kuzynem. Ofiara została zlinczowana w zeszłym miesiącu przez mieszkańców wioski, kierujących się islamskim prawem szariatu, które potępia takie praktyki.

Bangladeski Sąd Najwyższy nakazał ekshumację ofiary po opublikowaniu pierwszego raportu z sekcji zwłok, który nie stwierdza ''żadnych obrażeń zewnętrznych, ani wewnętrznych dziewczyny''.

Rodzice zmarłej zaznaczają, że lokalny sąd składa się z najstarszych mieszkańców wioski oraz duchownych i nie jest wiarygodny. Według żałobników cała sprawa miała być zatuszowana i tylko dzięki lokalnym mediom wyszła na jaw.

''Sąd wezwał doktora, który przeprowadzał pierwszą autopsję na rozprawę 10 lutego. Mam również nadzieję, że do tego czasu zostanie sporządzony nowy raport z sekcji zwłok'' – powiedział BBC, prokurator generalny Bangladeszu, Mahbubey Alam.

Dotychczas aresztowano 4 osoby związane ze śmiercią Heny Begum, a poszukiwanych jest jeszcze 14, w tym nauczyciel z lokalnej szkoły.

To już drugie zanotowane przestępstwo, dokonane w imię prawa szariatu od zeszłego roku. Wtedy Sąd Najwyższy uznał takie procedery za nielegalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Polak
  • Polak
  • 09.02.2011 17:44

10 sekundowe wyszukiewanie w googlach i cytat na ten temat:

14-year-old Bangladeshi, Hena Begnum, was "raped" by her married cousin, who is an adult. After the incident, the rapist and members of his immediate family, were said to have beat her up. Shortly after, a village cleric decreed, under Sharia Law, Begnum was to receive 100 lashes. The young girl died several days later in the hospital, in an incident that has resulted in the arrest of four men.

Once again, it is disheartening and upsetting to see how Muslim women are treated by some in various parts of the world. The "honor killings" need to stop. Muslim women are human beings just like everyone else and deserve the right to make up their own minds and be their own person.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
  • Polak
  • 09.02.2011 17:41

To ty gadasz człowieku - wiesz co to jest szariat? Co to są za porównania - najpierw trochę poczytaj sobie w internecie - poogladaj sobie firmy na ten temat i mam nadzieje ze nie masz córki bo jak kiedys i tu przyjdzie jakiejs dziczy stosować te prawa to biada kobietom!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
claromonte
  • claromonte
  • 08.02.2011 09:25

lepsze baty w szariacie niż parę lat więzienia za przestępstwa polskie, Baty mogą skutecznie obrzydzać występek a z więzień najczęściej wychodzą recydywiści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.