Facebook Google+ Twitter

Bank HypoVereinsbank stworzy miejsca pracy w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-03 12:34

Jeden z największych niemieckich banków HypoVereinsbank zamierza zlikwidować ponad 250 miejsc pracy w Niemczech i przenieść je do Polski. Informacje niemieckiej prasy w tej sprawie potwierdził zarząd banku.

Jego przedstawiciel wyjaśnił, że powodem decyzji są względy oszczędnościowe. W Polsce utrzymanie jednego pracownika wyniesie w ciągu roku 25 tysięcy euro, w Niemczech te koszta są o 70 procent wyższe. Dlatego bank zamierza w ciągu dwóch najbliższych lat zlikwidować 255 stanowisk w Niemczech i utworzyć je w Polsce.

To tylko część programu oszczędnościowego, który w swoich instytucjach wprowadza włoski UniCredit - właściciel HypoVereinsbanku. Niemiecki bank zleci też zewnętrznym podmiotom część zadań, takich jak administracja budynków czy organizacja poczty wewnątrzzakładowej. Te działania mają przynieść 25 milionów euro oszczędności rocznie.

Protestują przeciwko nim związki zawodowe. Jak twierdzą, to dopiero początek kroków oszczędnościowych, które mogą kosztować utratę nawet 1800 miejsc pracy.

HypoVereinsbank z siedzibą w Monachium jest pod względem liczby zatrudnionych drugim, a obrotów - trzecim największym bankiem w Niemczech. W Polsce jest inwestorem strategicznym w Banku BPH.

IAR/M.Wiśniewski,Berlin/dabr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.