Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4484 miejsce

Bańki lekarskie - powrót do przeszłości

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-12 20:29

W działanie lecznicze baniek mało kto wierzy. Czy działają? Czy są bezpieczne? Czy każdy może je postawić? Czas bańki zrehabilitować.

Wyróżniamy wiele rodzajów i metod stawiania baniek. Są bańki chińskie (gumowe), ogniowe i bezogniowe. W tych dwóch ostatnich stosuję się również metodę baniek ciętych, ale jest to metoda dla zaawansowanych.
Opiszę tutaj banki bezogniowe, które są połączeniem tradycji z nowoczesnością.

Działanie baniek można opisać w dwojaki sposób.

Bańki, a punkty akupunkturowe.
Osoby, które miały styczność z medycyną chińską wiedzą czym są te punkty i co się dzieje jak są niedrożne. Postawienie bańki w takim punkcie powoduje polepszenie przepływu życiowej energii Qi przez co nasz organizm polepsza poziom równowagi i organizm może lepiej się uzdrawiać.

W to działanie mało kto wierzy i przez to bańki są traktowane z przymrużeniem oka co według mnie jest wielkim błędem współczesnego człowieka.
Aby jednak zmienić pogląd wielu ludzi na "śmieszne" bańki, opiszę działanie naukowe.

Bańki, a współczesna nauka.
Po postawieniu bańki wewnątrz powstaje podciśnienie, które zasysa skórę do wewnątrz. W wyniku tego dochodzi do niegroźnych uszkodzeń naczyń krwionośnych, z których wydostaje się krew. Ta krew zostaje potraktowana przez nasz organizm jako wróg. Następuje odpowiedź układu odpornościowego tj. zwiększa się produkcja przeciwciał. Przeciwciała rozpoznają krew jako przyjaciela i zaczynają zajmować się realnym wrogiem (wirusy, bakterie).
Reasumując banki powodują wzrost produkcji przeciwciał, a co za tym idzie przyśpieszają proces zdrowienia i samoleczenia.

Często słyszałem od naszych lekarzy, że nie powinno się stawiać baniek podczas gorączki. Dla mnie i dla wielu lekarzy zajmującymi się medycyną chińską jest to złe twierdzenie, gdyż podczas gorączki organizm jest już w czasie "wojny" z intruzem. W takim przypadku banki jeszcze bardziej zwiększają produkcję przeciwciał i przyśpieszają proces leczenia. Według wielu lekarzy naturalnych bańki stawia się nawet przy 39 stopniach gorączki. Osobiście stawiałem sobie bańki przy temperaturze 38,6 stopni C i nic mi się nie stało, a infekcja minęła praktycznie następnego dnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.