Facebook Google+ Twitter

Banki manipulują kursami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-05 07:28

- Skutki kryzysu: banki manipulują kursem walut kosztem klientów - alarmuje "Gazeta Prawna". Obecnie, różnica między kursem kupna a sprzedaży walut przy kredytach sięga nawet 12 procent.


Dziennik informuje: W ostatnich trzech miesiącach spread - czyli różnica między kursem, po jakim bank udzielił nam kredytu walutowego oraz po jakim go spłacamy - wzrósł średnio o 1 punkt procentowy, do 5,5 proc. Rekordziści pobierają jednak dwa razy więcej. (...) Do tego dochodzą wyższe marże i prowizje, wprowadzane przez wszystkie banki.

- Spread to ukryty koszt kredytu, o którym bankowcy niezbyt chętnie mówią. Niektóre banki stosują całkowicie różne tabele przy udzielaniu kredytu i przy jego spłacie. Od dłuższego czasu, Komisja Nadzoru Bankowego zapowiada, że zajmie się sprawą wysokości spreadu - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Na razie jednak, banki mają całkowitą dowolność w ustalaniu kursu, po jakim kredyt został udzielony i po jakim spłacany. Żaden z nich w umowach kredytowych nie określa kryteriów, według których te kursy są ustalane, i tylko nieliczne dają możliwość spłaty pożyczki w walucie obcej.

Więcej - w "Gazecie Prawnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.