Facebook Google+ Twitter

Bankom nie po drodze z KupFranki.pl

Serwis KupFranki.pl skupia już 10 tysięcy osób. Pomysł jego twórcy, Rafała Łyczka, polega na tym, by za pośrednictwem strony można było taniej kupować szwajcarskie franki na spłatę kredytów hipotecznych. Kluczowy partner - banki, nie są jednak zainteresowane współpracą.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPRafałowi Łyczkowi, ojcu całego przedsięwzięcia, nie brakuje pomysłów i energii. Obok prac nad Walutową Platformą Transakcyjną, za pomocą której użytkownicy serwisu mają kupować franka szwajcarskiego po korzystnych cenach, Łyczek chce także stworzyć fundację KupFranki.org, której zadaniem miałoby być m.in. współpraca z Komisją Nadzoru Finansowego i Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumenta i prowadzenie działalności edukacyjnej. Brakuje jednak chęci współpracy ze strony banków. - Związek Banków Polskich i branża bankowa bagatelizują zgłaszane przez nas poszczególne kwestie - mówi Łyczek dla Wiadomości24.pl

- Nie sądzę, by było to sensowne rozwiązanie. Tego typu działania, niepoprzedzone negocjacjami z bankami, w których jest zaciągnięty kredyt, mogą wywołać ich kontrakcję i doprowadzić do podważenia wzajemnego zaufania między nimi a klientami - mówił 19 lutego w wywiadzie dla Dziennika prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz. Jego zdaniem problem ze spłatą kredytu powinien być załatwiany z bankiem. - To lepsza metoda od tej, którą proponują internauci - stwierdził Pietraszkiewicz.

Słowa prezesa Związku Banków Polskich wywołały dyskusję na forum inicjatywy. - Jak widać na załączonym obrazku, to pana prezesa już strach obleciał przed nieuchronnym zyskiem kredytobiorców - napisał jeden z internautów.

- Branża bankowa w zakresie redukcji spread'u, klauzul niedozwolonych, zabezpieczeń kredytów nie jest w tej chwili zainteresowana jakimikolwiek rozmowami - mówi Łyczek. - Jak widać po ostatnich oficjalnych działaniach banków Santander, Polbank, PKO BP, BZ WBK i Noble Bank (Metrobank), w zakresie kredytów hipotecznych w walutach obcych, banki nadal z uporem twierdzą, że same sobie dadzą radę z sytuacją, i co jakiś czas serwują kredytobiorcom jakieś "złote" rozwiązania z kapelusza - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.