Facebook Google+ Twitter

Bankomat PKO oszalał - drukuje "buźki". Marketing, czy hakerski atak?

Nietypowe zachowanie bankomatu PKO znajdującego się w pobliżu dworca Gdańskiego. Automat nieprzerwanie drukował uśmiechnięte „buźki”. Niektórzy obawiali się, że może to być atak hakerów.

 / Fot. LogoDla panny Beaty ten dzień zapowiadał się tak, jak każdy inny. Studentka o blond włosach w drodze na uczelnię postanowiła wypłacić pieniądze z bankomatu PKO, znajdującego się w pasażu handlowym nad peronem stacji metra Dw. Gdański. Zamiar ten jednak nie został zrealizowany z powodu niecodziennej scenki, której głównym bohaterem był rzeczony bankomat.

Jak się okazało urządzenie należące do największego polskiego banku, w przypływie dobrego humoru - tudzież z powodu jakiegoś mechanicznego kaprysu. Zamiast w bezruchu oczekiwać na klientów pragnących wypłacić pieniądze, co cztery - pięć sekund wypluwało kartki z wizerunkiem uśmiechniętej buźki.

"Bałam się że to może być hakerski atak więc zrezygnowałam z wypłaty pieniędzy" - warszawska studentka uśmiechając się kieruje swoje kroki na uczelnię. Za jej plecami widnieje bankomat, który w dalszym ciągu wypluwa uśmiechnięte buźki, używając w tym celu papieru, który zazwyczaj służy do drukowania potwierdzeń przeprowadzonych transakcji.

Rzeczniczka PKO Elżbieta Anders twierdzi, że wesołe buźki nie są efektem kampanii marketingowej, wyklucza jednocześnie atak hakerów, twierdząc, że wedle jej informacji bankomaty nie były nigdy przedmiotem ataku cybernetycznych przestępców.

Co w takim razie jest przyczyną takiego zachowania bankomatu? Może po prostu maszyny od czasu do czasu też chcą się zabawić i spłatać komuś figla - szkoda tylko że kosztem użytkowników największego polskiego banku. Ponadto powstaje pytanie - kto posprząta rosnącą liczbę papierów zaśmiecających posadzkę pasażu handlowego.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tadeusz Kantor
  • Tadeusz Kantor
  • 21.11.2011 22:21

Aż się przeszedłem na dw gdański > chyba nie do końca naprawili ten bankomat bo teraz do przodu bankomatu jest przyczepiony wielki czarny wór taki jak na śmieci. No ale żadne kartki nie wypadają ]:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kaznodzieja Nowej Ery
  • Kaznodzieja Nowej Ery
  • 21.11.2011 19:18

Ludzie! znaki na niebie i ziemi wskazują na to że zbliża się EURO 2012 a co za tym idzie koniec świata! Bankomaty wariują krowy nie dają mleka a w Londynie zapowiadają obfite opady śniegu. Tylko w Chinach komunizm ma się jak zwykle doskonale..

Komentarz został ukrytyrozwiń

awaria drukarki? a to dobre, uśmiechnięte buźki są "zlecane" przez program, który ma zakodowane takie działanie.
Awaria to może być wtedy, kiedy nie drukuje nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hah :D Dobre! Bankomat się zepsuł, ciekawe jaki kod był zawarty w aplikacji bankomatowej, by drukować uśmiechnięte buźki!
Może to na pocieszenie ludzi, że to dzisiaj poniedziałek, aplikacja zarządzająca bankomatem wczytała skrypt z buźkami :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aktualizacja. Sprawa bankomatu została zbadana. Jak twierdzi Elżbieta Anders przyczyną druku uśmiechniętych buziek jest awaria drukarki znajdującej się w bankomacie. Na miejsce została wysłana ekipa w celu naprawy urządzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.