Facebook Google+ Twitter

Bankomat wydawał dodatkowe pieniądze

Przyzwyczajeni jesteśmy do promocji typu: "Kup jeden produkt, a drugi dostaniesz za darmo". Ale nigdy wcześniej nie dotyczyło to bankomatów: "Wypłać jedną kwotę, a tyle samo dostaniesz za darmo."

W Londynie, w dzielnicy Hounslow, przed lokalnym Tesco zebrała się długa kolejka. Źle działający bankomat, należący do supermarketu, w zeszły wtorek 18 sierpnia, zaczął wypłacać podwójne sumy. Jeśli ktoś chciał wybrać 100 funtów, to dostawał 200 funtów (100 ze swojego konta i tyle samo, za darmo). Przed sklepem zaczęła zbierać się kolejka niecierpliwie oczekujących na wypłatę gotówki. Ludzie w kolejce dzwonili do rodzin i znajomych, aby poinformować ich o tym zdarzeniu.

Tysiące funtów zostało wypłacone z owego bankomatu. Niektórzy stali przy nim około 5 minut, używając różnych kart i wypłacając z nich maksymalnie dostępną kwotę. W kolejce stało około 50 osób. Tesco zablokowało bankomat zaraz po tym, jak obsługa zorientowała się, że działa on nieprawidłowo. Jednak przez ponad 1,5 godziny nikt z klientów nie powiadomił sklepu o zaistniałej sytuacji.

Rzecznik Tesco poinformował, że bankomat na Hounslow został zamknięty, a firma nie będzie ścigać osób, które wykorzystały sytuację i wypłaciły podwójną kwotę z bankomatu Tesco. Rzecznik powiedział również, że na szczęście to ekstremalnie rzadki błąd tego typu maszyny.

Na drugi dzień w prasie pojawiły się komentarze do zaistniałej sytuacji i zachowania ludzi. Opinie były podzielone. Jedni twierdzili, że Tesco zarabia miliony funtów i jeśli odda małą cząstkę klientom, to wiele na tym nie ucierpi. Inni twierdzili, że jeśli byliby na miejscu tych osób, to też skorzystaliby z sytuacji i pobrali podwójną kwotę, a później, aby sumienie ich nie gryzło poinformowaliby Tesco o błędzie bankomatu.

Niektórzy twierdzili, że Tesco ma przecież dane dotyczące operacji na danym bankomacie i powinno zażądać zwrotu pieniędzy. “Oni wiedzieli co robią i byli świadomi, że te pieniądze nie należą do nich.” Jeszcze inni byli zachowaniem tych ludzi oburzeni: "Wszyscy ci stojący w owej kolejce wielce krzyczą na temat skandalu polityków, którzy przeznaczają państwowe pieniądze na swoje prywatne wydatki, a teraz sami wykorzystali sytuację i nakradli ile się dało. To się nazywa dwulicowość, obłuda i zwykłe złodziejstwo.”

Historia z życia wzięta, dotycząca naszej moralności i naszych wyborów.
”A Ty jak byś postąpił?” Pytanie do osobistego przemyślenia.


Źródło:
London Lite

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A czy ktoś wie, czy TESCO podobną akcję planuje w Polsce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto zrobiłby inaczej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.