Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33342 miejsce

Bankomaty wypłacają pieniądze i zabierają pieniądze

Bankomat to urządzenie służące przede wszystkim do wypłacania gotówki. Tymczasem nierzadko zdarza się, że maszyna także pobiera pieniądze z naszego konta. Niejednokrotnie nawet bez naszej wiedzy.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Geldautomaat_Potterstraat.jpg- Często korzystam z bankomatu. Jestem świadoma za jakie operacje mój bank pobiera prowizje, a jakie mogę wykonać za darmo - oznajmia Agnieszka Parzyszek, posiadaczka rachunku bankowego w jednym z najpopularniejszych w Polsce banków. - Lubię wiedzieć na co wydaję moje pieniądze. Staram się także zawsze zdobyć jak najwięcej informacji o placówce, w której je przechowuję - dodaje. - Dzięki temu przy pobieraniu gotówki nie muszę martwić się, że zaskoczy mnie nieprzewidziany wydatek. Myślę, że bankomaty są dzisiaj tak niezbędnymi urządzeniami, jak telefony komórkowe czy komputery - podsumowuje.

Na rynku pojawia się coraz więcej bankomatów. Obecnie w Polsce jest ich ponad 8 tysięcy. Codziennie korzystają z nich miliony. Urządzenia te stały się tak powszechne, że trudno wyobrazić sobie życie bez nich. Dzisiaj możemy za ich pomocą na przykład doładować telefon. Bankomaty są zatem pożyteczne i potrzebne.

Niekiedy jednak zdarzają się kłopoty z nimi związane, wynikające głównie z naszej niewiedzy. Bywa tak, że nie zdajemy sobie sprawy z opłat za korzystanie z różnych usług bankomatowych. Często nie jesteśmy świadomi wysokości prowizji pobieranych przy wypłacie gotówki.

Tak niewinna operacja jak sprawdzenie salda rachunku w bankomacie może również oznaczać konieczność zapłacenia określonej kwoty. Nie wszyscy klienci banków wiedzą, że sprawdzenie stanu środków na koncie za pośrednictwem bankomatu może kosztować na przykład złotówkę, na co narażeni są klienci mBanku i MultiBanku. Ta sama opłata obowiązuje w Banku Zachodnim WBK i Deutsche Banku. Sprawdzanie stanu konta w Euro Banku również kosztuje złotówkę. Więcej, bo 1,2 zł zapłacą klienci posiadający konto w Lucas Banku. Co ciekawe sprawdzając stan swojego rachunku w bankomatach należących do BZ WBK, będą oni musieli zapłacić już nie 1,2 zł, a tylko 0,50 zł.

Nieco różni się natomiast pod tym względem Bank Millennium. Sprawdzenie salda w maszynie tego banku nic nie kosztuje, ale za wykonanie operacji w bankomacie innej sieci, zapłacimy już 2 zł. Należałoby też dodać, że istnieją banki, które nie pobierają prowizji za tego typu operacje (np. Bank BGŻ, BOŚ Bank, ING Bank Śląski, Bank Pekao, PKO Bank Polski), ale istnieją również takie, które w ogóle nie umożliwiają sprawdzenia stanu konta (takim bankiem jest m.in. Volkswagen Bank Direct).

Niewielka kwota jednego, dwu złotych może urosnąć do bardzo dużej sumy za sprawą ciągłego sprawdzania salda na rachunku. Szczególnie tracą na tym ci, którzy nie wiedzą nic o istnieniu opłaty. Jak to wytłumaczyć?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

alfxcsen
  • alfxcsen
  • 14.07.2011 16:08

Lurykg <a href="http://kbxexycdsunz.com/">kbxexycdsunz</a>, [url=http://fvzqmhtvaucb.com/]fvzqmhtvaucb[/url], [link=http://mhexaxlhpkyc.com/]mhexaxlhpkyc[/link], http://jiiehboaofyk.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jak tak zrobilem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.06.2009 22:46

Zakładając konto w wystarczy poświęcić chwilę na zapoznanie się z ofertami różnych banków, a na pewno znajdzie się coś satysfakcjonującego. Ja, podobnie jak Livia nie płacę kompletnie nic za prowadzenie konta, a na dodatek powiadomienia sms również mam darmowe. W sytuacji gdy ktoś ma już konto, a opłaty zaczynają doskwierać, zawsze można zmienić bank ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

własnie nie wiem w czym problem. Wszyscy narzekają na prowizje, za opłaty za prowadzenie konta a ja od lat nie mam takiego problemu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komu rosną temu rosną. Jestem w banku internetowym, który nie ma żadnych opłat za prowadzenie konta i przelewy. : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że większym problemem (w dobie bankowości internetowej), od opłaty za sprawdzenie stanu konta w bankomacie, są rosnące opłaty za prowadzenie rachunku. Np. W największym polskim banku studenci muszą płacić az 4,50 zł więcej niż do tej pory (razem 6,99zł), podczas gdy inne banki za prowadzenie konta nie pobierają opłaty wogole.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.