Facebook Google+ Twitter

Bankowość internetowa. Czy na pewno bezpieczna?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2012-02-16 15:37

Bezpieczeństwo przy korzystaniu z usług finansowych online zależy od nas samych. Wystarczy stosować się do obowiązujących zasad.

Każdy bank wskazuje klientom, jakich błędów unikać, jakich zasad się trzymać, aby mieć pewność, że nie padnie się ofiarą kradzieży. Dlatego, zanim zaczniesz korzystać z e-konta, dokładnie przeczytaj instrukcje i skrupulatnie zastosuj się do nich.

Nie każdy komputer

Podstawowa zasada brzmi: loguj się do konta z komputerów, do których masz zaufanie. Pani Marzena, bohaterka naszego cyklu, która z internetowego konta korzysta już od wielu lat, loguje się zawsze tylko z komputera domowego. - W pracy, a tym bardziej w kawiarence internetowej nie mam pewności, czy ktoś nie przechwyci mojego stałego hasła, by dokonać operacji bez mojej wiedzy. Takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko, jednakże nie można ich teoretycznie wykluczyć.

Unika też logowania się do swojego konta z laptopa w miejscach publicznych, za pomocą ogólnodostępnych sieci wi-fi. - Mogą one być niewłaściwie zabezpieczone. Wolę dmuchać na zimne.

W domowej sieci bezprzewodowej pani Marzena ustanowiła własne, trudne do odgadnięcia hasło. Zabezpiecza się w ten sposób przed dostępem niepowołanych osób. Na dodatek wyposażyła swój komputer w program antywirusowy i antyszpiegowski. Stale go też aktualizuje. Dokonała też ustawienia przeglądarki zgodnie z zaleceniami banku.

Cały artykuł przeczytasz na: "Polska The Times"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ale może być kosztowna: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

I na to też należy zwracać uwagę: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.