Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30821 miejsce

Banksy ośmiesza Paris Hilton

Graficiarz żartuje z dziedziczki fortuny klanu Hiltonów. W 48 sklepach muzycznych Wielkiej Brytanii pojawiły się CD ze zmienioną zawartością jej premierowego krążka. Punkowe remiksy Hilton biją rekordy popularności.

Banksy

Sprawa znana była już kilka dni temu, dzięki galerii zdjęć umieszczonej na portalu Flickr i kilku filmom umieszczonym na YouTube, ale dopiero niedawno dostała się do oficjalnego obiegu.

Banksy to nieuchwytny osobnik, którego prace można zobaczyć na murach w Bristolu, Londynie, jak również w Los Angeles i na murze oddzielającym Izrael od terenów Autonomii Palestyńskiej. Znany jest z kontestującego poczucia humoru i doskonałego wykorzystania miejsca na prezentację swych prac. Używa głównie szablonów, co pozwala mu na wielokrotną reprodukcję w różnych miejscach.

Banksy'emu udaje się do dziś pozostać anonimowym dzięki utrzymywaniu kontaktów poprzez pośredników i szybkim akcjom w przebraniu. Do tej pory celami ataku były mury miast - atak na Paris Hilton był pierwszym, który został dokonany na czyjeś publikacji.

Stunt PR w wersji Shop Drop


W kilkudziesięciu sklepach w Wielkiej Brytanii pojawiło się 500 egzemplarzy przerobionego albumu, gdzie - oprócz podmienionego CD, na którym znalazły się punkowe remiksy kawałków Paris Hilton - Banksy nadał własne tytuły utworom Hilton: "Why Am I Famous", "What Have I done?" czy "What Am I For?". Na pudełku CD znalazł się fotomontaż, przedstawiający Hilton z głową psa, a wkładka została uzupełniona o komentarze do ilustracji. Akcja została sfilmowana . Wiadomo, że przeróbki pojawiły się w Bristolu, Brighton, Birmingham, Glasgow, Londynie i Newcastle. Ludzie z wytwórni Virgin Music gorączkowo przeszukują sklepy w poszukiwaniu pozostałych egzemplarzy. Wiadomo już, że cały przerobiony nakład zniknął ze sklepów w ciągu kilku dni. Płyty zostały też podrzucone do niezależnych sklepów.

Podmienione płyty miały te same kody kreskowe co oryginały, kupujący i sprzedający nie mieli pojęcia, co znajduje się w środku. Na płycie znalazły się punkowe remiksy Hilton w wykonaniu Banksy'ego, które biją w internecie rekordy popularności. Pojawiły się też pierwsze oferty odsprzedaży tej niezwykłej płyty.

Co ciekawe żadna z osób, które nieświadomie zakupiły zmieniony album, nie złożyła reklamacji lub też dokonała zwrotu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.