Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13125 miejsce

Banksy otworzy Dismaland. To przerażające przeciwieństwo Disneylandu (wideo)

Banksy stworzył Dismaland. To park rozrywki stanowiący dokładne przeciwieństwo Disneylandu. Artysta znów szokuje i zmusza do myślenia.

 / Fot. zrzut ekranu/TwitterŚwiatowy mistrz street artu pokazał swoją wizję Disneylandu. Na terenie dawnego parku wypoczynkowego Tropicana powstała anty-wersja najsłynniejszego parku rozrywki o nazwie Dismaland. W celu zmylenia potencjalnych interesantów rozpowszechniano informacje, że trwające w tym miejscu prace są przygotowaniem planu zdjęciowego do horroru. Nazwa Dismaland nawiązuje do graffiti Banksy'ego z 2012 r. - wizerunku Myszki Mickey z podpisem "Życie nie zawsze jest bajką".

Otwarcie placówki zaplanowano na 21 sierpnia 2015 r.  Wśród gwiazd, które uświetnią imprezę, są m.in. Pussy Riot i Massive Attack. Dzień przed debiutem parku Banksy po raz pierwszy zabrał głos w sprawie. "Kochałem Tropicanę jako dziecko, więc możliwość ponownego jej otwarcia jest dla mnie niesamowitym zaszczytem. Mam nadzieję, że wszyscy z Weston wykorzystają okazję, aby jeszcze raz stanąć w kałuży mętnej wody i zajadać zimne frytki przy akompaniamencie płaczu małych dzieci" - powiedział artysta w wywiadzie dla lokalnej gazety.

Na odwiedzających czekają takie atrakcje jak m.in. zjeżdżalnia dla dzieci, która jest jednocześnie wozem bojowym z wyrzutnią granatów do tłumienia zamieszek w Irlandii Północnej, rzeźba "Dwie ciężarówki tańczące balet", łódź z imigrantami czy martwy Kopciuszek. Miejsce ma wywołać zakłopotanie, grę skojarzeń i zadziwienie.

CNN Newsource/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.