Facebook Google+ Twitter

Banksy próbuje dumpingu?

W przypadku Banksy`ego ciekawy może być nawet brak zainteresowania. Jednak stoisko z jego pracami, jakie pojawiło się w nowojorskim Central Parku nie pozostało zupełnie nie zauważone.

Brytyjski streetartowiec i grafficiarz wystawił na sprzedaż swoje prace. Stoisko w nowojorskim Central Parku zachęcało do zakupu płócien na których Banksy uwiecznił czarnym sprayem swoje prowokacyjne i kontrowersyjne pomysły. Cena za każdą z 25 oferowanych, to jedyne 60$ (!). Talent Banksy`ego jest wyceniany średnio na około 30 000 banknotów z wizerunkami amerykańskich prezydentów za jedną pracę. Stoisko stało się zatem sensacją nie lada, aczkolwiek myliłby się ten, kto przewidywałby eksplozję zainteresowania. Anonimowy kramik nie znalazł wielkiego uznania. Można zażartować, że nawet dumpingowe ceny nie pomagają, kiedy brak reklamy.

Zapis video dokumentuje dzień ze stoiskiem Banksy'ego. Przechodnie mijają kram z co raz bardziej znudzonym sprzedawcą. Pierwszy klient pojawia się o godz. 15.30 (!). Młoda kobieta wyraża zainteresowanie dwiema pracami. Ma zamiar ucieszyć nimi swoje dzieci. Postanawia się targować i zaoszczędza połowę wydatku.

Pół godziny później na zakup decyduje się turystka z Nowej Zelandii. O 17.30 klient z Chicago przystaje, by wybrać cztery dzieła mające posłużyć za ozdobę ścian w jego domu. Wybór okazuje się być wart wcale wyszukanego wystroju wnętrza. Tak więc, zaledwie trzech klientów, jednak jakże szczęśliwych z uśmiechu losu. Każdy z tych nabytków można traktować jako przyczynek do pokaźniejszej fortuny. Starszy pan za ladą kończy dzień swojej pracy o 18.

Warto jeszcze raz wspomnieć, że dzieła Banksy'ego osiągają zawrotne ceny. Bywa, że grubo powyżej miliona dolarów. W 2008r. na nowojorskiej aukcji Sotheby's sprzedano "Keep It Spotless" za 1.870.000$.

Banksy zyskał sławę jako anonimowy, nieuchwytny artysta. Jego dzieła to malunki sprayem, czyli graffiti, które pojawia się wszędzie. Nigdy nie wiadomo, gdzie Banksy zaatakuje Jego działania mają charakter i wydźwięk happeningu, który określa się żartobliwie jako "terror art". Eksperymentuje też z innymi formami artystycznego wyrazu. Instalacje i rzeźby, to także pole do popisu dla człowieka, którego tożsamość pozostaje nieznana. Wskazuje się na jego pochodzenie z angielskiego Bristolu, a różne źródła podają rozbieżne personalia Banksy'ego.Źródła: YouTube


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.