Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1113 miejsce

Banksy zbudował Anty-Disneyland

W miescowości Weston zotał wzniesiowny ponury park rozrywki zaprojektowany przez kultowego artystę, Banksy'ego. Wśród jego atrakcji znajdziemy m.in. wóz policyjny do tłumienia zamieszek, zabawa łodzią z uchodźcami, czy kredyty dla dzieci.

Wkraczając do "wesołego" miasteczka Banksy'ego można popaść w prawdziwą konsternację. W "Dismaland" (gra słów z Disneylandem, „dismal” to po angielsku „ponury”) nie znajdziemy kolejki górskiej, diabelskiego młynu czy klaunów. Natkniemy się za to na zniszczony zamek zbliżony wyglądem do sławnego Cinderella Castle Disneya, wielką metalową rzeźbę konia, ogromny, zapuszczony wiatrak czy ciężarówkę w kształcie litery S. Zobaczymy także ognisko palenia książek, wóz policyjny do tłumienia zamieszek, lekcję tłuczenia reklam, pożyczki dla małych dzieci, czy rozbitą karocę z Kopciuszkiem, fotografowaną przez paparazzich. A może pamiątkowe zdjęcie z terrorystą? Żaden problem!

Do realizacji projektu artysta zaprosił 60 artystów z 17 krajów. Dismaland będzie dostępny dla odwiedzających przez najbliższe pięć tygodni. W parku odbędą się koncerty m.in. Massive Attack i Pussy Riot. Bilet wstępu kosztuje trzy funty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.