Facebook Google+ Twitter

Bańska Bystrzyca, czyli co należy wiedzieć, aby tam studiować

Bańska Bystrzyca to miejsce, którego przeznaczeniem jest relaks. Mimo prestiżowego Uniwersytetu Mateja Beli i wielu studentów, tutaj zegarki ściąga się z ręki i żyje według „rytmu słońca”.

Słowacy używają jednak czasem zegarków i tylko czasami się spóźniają na umówione spotkania, jednak nie robią nikomu awantury o drobne opóźnienia. Są elastyczni, szybko dostosowują się do obowiązujących zmian. Nie istnieje wrażenie, że tworzy się machinę „wyścigu szczurów". Dlatego na Słowacji, a już na pewno w Bańskiej Bystrzycy można sobie zdać sprawę z rzeczy naprawdę ważnych. Bańska Bystrzyca to miasto w środkowej Słowacji, w tradycyjnym regionie Horehronie. Ośrodek administracyjny kraju bańsko-bystrzyckiego i powiatu Banská Bystrica.

Studentem Uniwersytetu Mateja Beli można stać się najczęściej dzięki programowi Sokrates albo dzięki umowie podpisanej przez uczelnię w kraju z uniwersytetem słowackim. Bańska Bystrzyca dla wielu studentów stała się miastem, do którego z radością się wraca. - Studiowałam w Bańskiej Bystrzycy jeden semestr i muszę przyznać, że był to jeden z najwspanialszych okresów w moim życiu. Miałam możliwość nie tylko zweryfikowania swoich komunikacyjnych kompetencji językowych, ale przede wszystkim rozwinęłam się towarzysko na poziomie międzynarodowym. Generalnie uważam, że Sokrates jest niesamowitą przygodą, a to jak się go wspomina, zależy chyba przede wszystkim od samego studenta - od jego umiejętności odnalezienia się w nowym środowisku, jego otwartości, chęci podejmowania nowych działań - mówi Karolina Topór.

Na Uniwersytecie Mateja Beli obowiązuje system kredytów. Każdy przedmiot posiada punkty od 2 do 5. Aby zaliczyć 2 lata studiów uzupełniających magisterskich należy zdobyć 104 kredyty. W ostatnim semestrze, za seminaria dyplomowe, otrzymuje się wyjątkowo 10 kredytów i tyle samo za obronę pracy. Obowiązuje system oceniania, gdzie 1 to najlepsza ocena. Stosuje się jednak częściej litery alfabetu, gdzie A - to jest bardzo dobry, B - dobry plus, C - dobry, D - dostateczny plus, E - dostateczny, F - niedostateczny. Uniwersytet posiada też sale komputerową z internetem, dostępną dla studentów 6 dni w tygodniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.