Facebook Google+ Twitter

Barack Obama atakowany na Facebooku przez żołnierza Marines

Amerykański żołnierz zostanie ukarany za atak na Baracka Obamę na Facebooku. Młody sierżant na swojej stronie mocno krytykuje głowę państwa, wypisując dość kontrowersyjne hasła. Prokuratura uważa jego zachowanie za niedopuszczalne.

 / Fot. PAP/EPA/PETE MAROVICHGary Stein, 26-letni sierżant Marines, krytykuje na swojej stronie na Facebooku prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wypisuje anty-prezydenckie hasła, nazywa Obamę "przeciwnikiem ekonomicznym i religijnym".

Stein nie kryje się ze swoimi preferencjami politycznymi, na stronie podkreśla niechęć do prezydenta, a hasłami typu "NOBAMA" zjednał sobie ponad 5 tys. zwolenników, którzy zasypują jego stronę anty-obamowskimi komentarzami.

Stein uruchomił też witrynę internetową poświęconą "Tea Party Sił Zbrojnych", w celu wsparcia ultrakonserwatywnej amerykańskiej partii politycznej - donosi corriere.it.

W sprawie amerykańskiego żołnierza sił zbrojnych prowadzone jest dochodzenie. Jego zachowanie traktowane jest jako "niehonorowe", a komisja śledcza w jego sprawie ma w najbliższych dniach wydać decyzję, co do zastosowania wobec niego kary.

Prokuratura uważa postępowanie żołnierza za niedopuszczalne. Prezydent Stanów Zjednoczonych formalnie pełni także funkcję naczelnego wodza sił zbrojnych, więc w myśl takiego rozumowania, zachowanie żołnierza jest obraźliwe dla Obamy jako przełożonego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Widocznie ma powody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.