Facebook Google+ Twitter

Barack Obama człowiekiem roku według tygodnika "Time"

Amerykański tygodnik "Time" wybrał człowieka roku. Po raz drugi został nim prezydent USA Barack Obama.

To drugie takie wyróżnienie dla Baracka Obamy. / Fot. Center for American Progress Action Fund, Creative Commons 2.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Barack_Obama_at_Las_Vegas_Presidential_Forum.jpg To drugie takie wyróżnienie dla Baracka Obamy. Po raz pierwszy na człowieka roku wybrany został cztery lata temu. Urzędujący prezydent uznany został za symbol przemian społecznych zachodzących w Stanach Zjednoczonych. "Jesteśmy w centrum historycznych kulturowych i demograficznych przemian i Obama jest zarówno symbolem, jak i w pewnym sensie architektem tej nowej Ameryki" - twierdzi Rick Stengel, redaktor naczelny "Time'a".

Jak podaje "Rzeczpospolita" Obama pokonał m.in. prezydenta Egiptu Mohameda Mursiego, dyrektora firmy Apple Tima Cooka czy palestyńską nastolatkę Malalę Yousufzai ranioną przez talibów za to, że promowała edukację dziewcząt.

Barack Obama jest 44. prezydentem USA. Został wybrany na drugą kadencję w Białym Domu, wygrywając w wyborach z kandydatem republikanów - Mittem Romney'em.

Tygodnik "Time" co roku od 85 lat w swoim plebiscycie wyróżnia osobę, grupę osób lub rzecz, która miała wpływ na wydarzenia na świecie, zarówno w pozytywnym jak i negatywnym znaczeniu. Rok temu tytuł przyznano "protestującym" w uznaniu społecznych ruchów na całym świecie.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.