Facebook Google+ Twitter

Barack Obama czy John McCain?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-31 07:11

Około sześciu punktów przewagi Baracka Obamy nad Johnem McCainem - to najnowsze, średnie wyniki amerykańskich sondaży. Na pięć dni przed wyborami sztaby kandydatów walczą o poparcie w kluczowych stanach w których szala nie przechyliła się jeszcze na korzyść żadnego z nich.

Jednym z tych stanów jest Ohio, gdzie na razie nieznaczną przewagę ma Barack Obama. Zarówno w wielkich miastach jak i w małych miejscowościach pełno jest wyborczych plakatów. W w mediach dominują reklamy obu kandydatów, nierzadko bezpośrednio i bardzo ostro atakujące rywala.

Mieszkańcy miasta Cincinnati podkreślają, że tradycją jest, iż kto wygra w Ohio, wygra całe wybory. Stąd bierze się tak ostra kampania. "Tu w Cincinnati mnóstwo ludzi jest za Obamą. Zobacz, ile jest choćby nalepek na drzwiach. Ale już poza miastem nie jest tak, że wszyscy głosują na Obamę" - mówi wysłannikowi Polskiego Radia Cindy, studentka socjologii.

Profesor Daisy Quarm z Uniwersytetu w Cincinnati podkreśla, że w Ohio mieszka wielu bogatych i wpływowych ludzi, bo jest tu ulokowana spora część biznesu i przemysłu. "Stąd wyborcy są podzieleni niemal po połowie i stąd zawsze walka o Ohio" - dodaje w rozmowie z Polskim Radiem.

Cztery lata temu George Bush nieznacznie wygrał w Ohio z Johnem Kerry. Osiem lat temu Republikanie również odnieśli w Ohio zwycięstwo niewielką różnicą głosów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

7 na 10 amerykanów wskazuje na Obamę. źródło: tvn

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.