Facebook Google+ Twitter

Barack Obama: Jeszcze nie zasłużyłem na Nobla

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-09 18:37

Barack Obama oficjalnie skomentował przyznanie mu Pokojowej Nagrody Nobla. Prezydent USA oświadczył, że ma poczucie, że jeszcze na nią nie zasłużył. Obama podkreślił, że wyróżnienie komitetu noblowskiego traktuje jako zobowiązanie do ciężkiej pracy na rzecz pokoju.

W Białym Domu nie wystrzeliły dziś korki szampana. Barack Obama i jego doradcy mieli świadomość, ile kontrowersji wywołała decyzja o przyznaniu Pokojowego Nobla prezydentowi USA. - Nie tak planowałem się dzisiaj obudzić - powiedział amerykański prezydent. Obama powiedział, że jest zaskoczony decyzją komitetu noblowskiego, a nagrodę przyjmuje z pokorą. - Szczerze mówiąc nie czuje bym zasługiwał by być w towarzystwie tylu wielkich postaci, którzy byli inspiracją dla mnie i dla świata swoim odważnym dążeniem do pokoju - powiedział. Barack Obama dodał, że nie traktuje pokojowego Nobla jako nagrody za jego osobiste osiągnięcia, ale jako uznanie dla narodu amerykańskiego w walce o aspiracje wszystkich narodów świata. Prezydent USA podkreślił, że Nagrodę Nobla przyznawano czasami by wesprzeć pewne cele a nie konkretną osobę. Właśnie tak interpretując swoje wyróżnienie.

Obama obiecał walkę z rozprzestrzenianiem broni masowego rażenia oraz działanie na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie, ochrony klimatu, budowy wzajemnego szacunku pomiędzy przedstawicielami różnych narodów i religii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.