Facebook Google+ Twitter

Barack Obama laureatem pokojowej nagrody Nobla!

Współautorzy: Mateusz Cieślicki

Komitet Noblowski przyznał pokojową nagrodę prezydentowi Stanów Zjednoczonych za "pracę na rzecz pokoju". Oficjalnie wszyscy są zachwyceni. Internet wrze.

Barack Obama / Fot. PAPDo nagrody nominowano aż 205 osób. Byli wśród nich m.in. chińscy i wietnamscy dysydenci, a także premier Zimbabwe Morgan Tsvangiraieg.

Barack Obama urodził się 4 sierpnia 1961 roku w Honolulu. W roku 2008 został wybrany pierwszym czarnoskórym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jego kandydatura do nagrody Nobla, uznana została przez media za przedwczesną, okazało się jednak, iż zyskała poparcie Komitetu Noblowskiego.

Najsilniejszymi nominacjami, według ekspertów byli: Piedad Cordobę - przywódczyni organizacji "Kolumbijczycy na rzecz Pokoju", jordański książe Ghazi bin Muhammada, działający na rzecz dialogu międzyreligijnego, oraz afgańska działaczka praw człowieka Simę Samar.

To ogromne wyróżnienie dla Obamy, dla którego dwa ostatnie lata przyniosły znacznie więcej niż mógłby sobie wymarzyć.

Żródła: CNN, gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

dostał pewnie za ciąg dalszy szerzenia pokoju w Iraku i Afganistanie oraz za coraz mocniejszy nacisk na szerzenie pokoju w Iranie.
Do pełni szczęścia życia w pokoju brakuje już tylko rozbrojenie coraz mocniejszych Chin i nuklearnego potencjału Izraela....a później Stanów.
Ps nie jestem rasistą - z Obamą wiązałem więcej nadziei niż rezygnację z tarczy w Polsce (tym razem się cieszę że nas w głupka zrobili) i mnie zawiódł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://demotywatory.pl/252301/Laureat-Nobla-z-ekonomii-2009

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta sytuacja przypomina mi scenę z filmu Matrix. Ten zdrajca Cypher przychodzi do Neo, gdy Neo dowiedział się już, że ponoć jest wybrańcem i pyta się go o to czy Morfeusz powiedział mu czemu tu jest. Gdy Neo odpowiada, że nie wie Cypher mówi: kurczę musiał ci zabić niezłego ćwieka".

For Mister Obama - this quote that I'm reffering to:

Cypher to Neo: "Did he tell you why he did it, why you're here? Jesus. What a mind job. So you're here to save the world."

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

http://www.youtube.com/watch?v=EADUQWKoVek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie, święta racja. Nie rozumiem tegorocznej decyzji komitetu, ale faktycznie nie widziałem jakiś nadzwyczajnych działań na rzecz pokoju prowadzonych przez Obamę. Swoją drogą nie wiem gdzie szukać tych zasług, przed czy po wyborze na prezydenta, bo kandydatura była zgłoszona dwa tygodnie po wyborach. Wydaje mi się, że Oslo wmieszało się w politykę międzynarodową i to oni sami za pośrednictwem "wielkich tego świata" bedą szerzyć pokój. Noblem dla Obamy zamknęli mu drogę do jakiejkolwiek inwazji zbrojnej, czyli jednego mniej. Sytuacja za Busha się nie powtórzy, Obama nie rozpęta wojny z pokojowym Noblem w ręce. /MP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasz Lech K. pewnie zazdrosny. Rok temu miał nadzieję, że za Gruzję dostanie. A tu zonk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.10.2009 18:24

Zawsze lepiej, żeby Obama niż Osama :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

W przyszłym roku pokojowego Nobla dostaną byłe, obecna i przyszłe Miss World/Miss Universum itp. One zawsze chcą pokoju na świecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żenada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tez tę wiadomość przyjęłam jako żart. Zawsze myślałam, że Komitet Noblowski to poważna instytucja. Dla mnie to kpina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.