Facebook Google+ Twitter

Barack Obama o Irenie Sendlerowej. Przed wyborami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-31 08:13

Kandydat Demokratów w amerykańskich wyborach prezydenckich Barack Obama złożył w Senacie Stanów Zjednoczonych projekt rezolucji upamiętniającej Irenę Sendlerową. Wcześniej hołd bohaterskiej Polce oddała Izba Reprezentantów.

Zgłaszając projekt rezolucji Barack Obama przypomniał, że zmarła w maju Irena Sendler wielokrotnie ryzykowała życiem by uratować 2,5 tysiąca żydowskich dzieci w okresie Holocaustu. Obama podkreślił, że dzielna Polka uosabiała ludzką godność, bezinteresowność i nadzieję. "Będzie nam brakowało Ireny. Składam kondolencje jej rodzinie i przyjaciołom oraz wszystkim, na których odcisnęła swoje piętno. " - dodał Obama.

Rezolucje upamiętniająca Irenę Sendler przyjęła wczoraj Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu. "Chcemy przypomnieć Ameryce i światu nie tylko o strasznych okrucieństwach Holocaustu ale również o tym jak wiele dobrego może uczynić jedna osoba." - oświadczyli kongresmani. W rezolucji podkreślili, że Irena Sendler była uosobieniem odwagi, bezinteresowności i współczucia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.