Facebook Google+ Twitter

Barack Obama o porażce amerykańskich służb specjalnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 07:03

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama powiedział, że niedawna próba zamachu na samolot lecący do Detroit jest porażką amerykańskich służb specjalnych. Obama oświadczył, że nie zamierza tolerować tego typu sytuacji i zapowiedział wyciągnięcie wniosków.

Barack Obama spotkał się w Białym Domu z doradcami do spraw bezpieczeństwa narodowego oraz szefami wszystkich agencji wywiadowczych. Amerykański prezydent zapoznał się z ustaleniami w sprawie nieudanej próby zamachu na samolot Northwest Airlines. Obama nie krył frustracji po tym co usłyszał.

- Rząd USA miał wystarczająco dużo informacji by zapobiec potencjalnemu atakowi. Nasze służby wywiadowcze nie były jednak w stanie powiązać ze sobą tych informacji - mówił amerykański prezydent.

Barack Obama poinformował, że służby specjalne USA miały wiele sygnałów ostrzegawczych. Amerykański wywiad wiedział na przykład, że al - Kaida Półwyspu Arabskiego chce dokonać ataku terrorystycznego nie tylko w Jemenie ale również w USA.

- Rozumiem, że praca wywiadowcza w swej istocie jest niedoskonała. Jednak w tym wypadku informacje wywiadowcze nie były w pełni przeanalizowane. To jest nie do zaakceptowania i nie będę tego tolerował - mówił amerykański prezydent.

Obama zapowiedział wstrzymanie transferu więźniów Guantanamo do Jemenu, gdzie przygotowywano zamach na samolot Northwest Arilines. Prezydent USA podkreślił jednak, że nie zmienia planów zamknięcia w przyszłości tego więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.