Facebook Google+ Twitter

Barack Obama odwiedzi Niemcy?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-06 13:09

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama prawdopodobnie złoży za miesiąc wizytę w Niemczech. Według niemieckiej agencji prasowej DPA, Obama odwiedzi Drezno oraz były obóz koncentracyjny w Buchenwaldzie.

Informację, podaną najpierw przez dziennik „Bild”, potwierdził rzecznik rządu w Berlinie. Zaznaczył jednak, że na razie prowadzone są wstępne rozmowy na temat wizyty amerykańskiego prezydenta, a jej termin i miejsce nie zostały jeszcze ustalone.

Najprawdopodobniej Barack Obama przyjedzie do Niemiec na początku czerwca. Swoją wizytę mógłby wówczas połączyć z zaplanowanymi na 6 czerwca uroczystościami z okazji 65. rocznicy lądowania wojsk alianckich w Normandii. Obama został na nie zaproszony przez prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego.
Jak napisał "Bild", przedstawiciele sztabu amerykańskiego prezydenta złożyli już wizytę w Dreźnie. Tam Obama miałby spotkać się z kanclerz Merkel. Program jego pobytu w Niemczech nie przewiduje natomiast wizyty w Berlinie.

Barack Obama był do tej pory w Niemczech dwa razy. W lipcu ubiegłego roku jako kandydat na prezydenta wygłosił przemówienie w centrum Berlina. Przed miesiącem już jako gospodarz Białego Domu uczestniczył w szczycie NATO na granicy francusko-niemieckiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.