Facebook Google+ Twitter

Barack Obama przedstawił swoich współpracowników

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-01 17:57

Sekretarzem stanu w gabinecie Baracka Obamy będzie Hillary Clinton, a szefem Pentagonu pozostanie Robert Gates. Amerykański prezydent-elekt oficjalnie ogłosił skład swego zespołu do spraw bezpieczeństwa narodowego.

Poza Hillary Clinton i Robertem Gatesem do rządu Baracka Obamy wejdzie także gubernator stanu Arizona Janet Napolitano, która pokieruje departamentem bezpieczeństwa kraju. Funkcja prokuratora generalnego przypadnie byłemu wiceministrowi sprawiedliwości w administracji Billa Clintona Ericowi Holderowi. Członkiem gabinetu Obamy zostanie też jego doradczyni do spraw międzynarodowych Susan Rice, która obejmie stanowisko ambasadora przy ONZ. Jedno z najważniejszych stanowisk w Białym Domu obejmie były naczelny dowódca wojsk NATO w Europie, 64-letni generał James Jones. Zostanie on doradcą Baracka Obamy do spraw bezpieczeństwa narodowego.

Ogłaszając nominacje, amerykański prezydent-elekt podkreślał, że wszyscy jego współpracownicy są pragmatykami i podzielają jego przekonanie, że Stany Zjednoczone powinny przewodzić nie tylko dzięki sile, ale również poprzez przykład jaki dają światu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.