Facebook Google+ Twitter

Barack Obama przeniósł się do Waszyngtonu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-05 19:05

Barack Obama przeniósł się już do Waszyngtonu. Do czasu inauguracji, czyli przez najbliższe dwa tygodnie, przyszły prezydent USA będzie mieszkał w hotelu.

Barack Obama opuścił Chicago wczoraj po południu, kilka godzin wcześniej do Waszyngtonu przybyła jego żona Michelle z córkami Malią i Sashą. Prezydent-elekt zamieszkał wraz z rodziną w położonym naprzeciwko Białego Domu luksusowym hotelu Hay Adams. To właśnie tu zatrzymują się polskie delegacje podczas wizyt w stolicy USA. Przybyciu Baracka Obamy do Waszyngtonu nie towarzyszyły żadne ceremonie. Pod hotelem prezydenta-elekta witały jednak setki Amerykanów.

Barack Obama przeniósł się do Waszyngtonu na dwa tygodnie przez inauguracją przede wszystkim ze względu na córki. Po świątecznej przerwie rozpoczęły one bowiem naukę w prywatnej szkole Sidewell - tej samej, do której uczęszczała Chelsea, córka prezydenta Billa Clintona.

Sztab Baracka Obamy zwrócił się wcześniej do Białego Domu o udostępnienie Blair Mouse, czyli oficjalnej rezydencji prezydenckiej. Prośba ta została jednak odrzucona gdyż budynek ten został zarezerwowany dla przyjaciół George'a Busha, którzy wezmą udział w jego uroczystościach pożegnalnych.

Barack Obama nie robi z tego powodu problemu. Przyszły prezydent USA podkreśla, że do zamieszkiwania w hotelach jest przyzwyczajony, bo tak wyglądało jego życie przez ostatnie dwa lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.