Facebook Google+ Twitter

Barack Obama przyleci do Polski we wrześniu?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-10 07:36

"Gazeta Wyborcza" pisze, że rząd chce zaprosić prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamę do Polski w rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej.

Dziennik przypomina, że Obama dwa razy potwierdził, że przyjedzie do Polski - podczas ostatnich szczytów NATO oraz Unia Europejska - USA.

Według "Gazety Wyborczej", ewentualna wizyta Obamy w Polsce będzie częścią kolejnej europejskiej podróży amerykańskiego prezydenta. Pierwsza okazja to planowana wizyta Obamy we Francji i Izraelu na początku czerwca. Z kolei w lipcu prezydent USA weźmie udział w szczycie G8 na Sardyniii i poleci do Moskwy. Wówczas też mógłby zatrzymać się w Polsce - zauważa gazeta.

Jednak, zdaniem "Gazety Wyborczej", najciekawsza możliwość to 70. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. 1 września rząd zorganizuje w Gdańsku uroczyste spotkanie krajów Unii Europejskiej i mocarstw, które walczyły po stronie aliantów. Wiele wskazuje na to, że do Polski mógłby wówczas przybyć także premier Rosji. Gdyby do Gdańska przyleciał i Putin, i Obama, spotkanie mogłoby się przerodzić w nieformalny szczyt UE-Rosja-USA - pisze gazeta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.