Facebook Google+ Twitter

Barack Obama rusza do Azji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-12 18:17

Barack Obama jest w drodze do Azji. Podczas ośmiodniowej podróży prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi Japonię, Singapur, Chiny i Koreę Południową.

Pierwszym etapem podróży Baracka Obamy do Azji będzie Japonia - kraj, którego nowy premier obiecywał prowadzenie polityki zagranicznej bardziej niezależnej od Waszyngtonu. Niedawna doszło do zgrzytu w stosunkach amerykański-japońskich, gdy władze w Tokio zasugerowały przeniesienie amerykańskiej bazy wojskowej z wyspy Okinawa.

Z Japonii prezydent USA poleci do Singapuru na szczyt gospodarczy krajów Azji i Pacyfiku. Następnie uda się do Chin, gdzie spędzi trzy dni w Szanghaju i Pekinie. Wizyta Obamy w tym kraju będzie poświęcona głównie kwestiom gospodarczym. Amerykański prezydent będzie przekonywał Chińczyków do urealnienia kursu jena i zwiększenia wewnętrznej konsumpcji, co mogłoby złagodzić ogromną nierównowagę handlową między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

Doradcy Baracka Obamy zapewniają, że w rozmowach z władzami w Pekinie prezydent USA poruszy kwestie łamania praw człowieka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.