Facebook Google+ Twitter

Barack Obama straszy najbogatszych Amerykanów?

"Miliony Amerykanów, którzy codziennie pracują ciężko i grają uczciwe według zasad, zasługują na rząd i system finansowy, który będzie postępował tak samo" - powiedział prezydent Obama podczas corocznego orędzia o stanie państwa.

 / Fot. EPA/ROY DABNER"Albo przystaniemy na kraj, gdzie nielicznym wiedzie się naprawdę dobrze, podczas gdy rośnie liczba Amerykanów ledwo wiążących koniec z końcem, albo przywrócimy gospodarkę, w której każdy ma sprawiedliwy udział w dobrobycie, do której każdy daje należny wkład i gra według tych samych zasad" - powiedział Barack Obama podczas corocznego orędzia o stanie państwa, wygłoszonego w Kongresie.

W ostatnich miesiącach poparcie dla prezydenta dramatycznie słabnie. Jak podaje agencja Reuters, wtorkowe przemówienie może zmienić wszystko w "bitwie" o Biały Dom, ponieważ Obama rzucił swoim rywalom niełatwe wyzwanie. Obietnica, którą złożył wyborcom obecny prezydent, uderza w jego najgroźniejszego kandydata. Niedawno ujawniono, że Mitt Romney, jeden z najbogatszych w historii pretendentów do fotela prezydenckiego, płaci podatki według wyjątkowo niskiej stawki. W ubiegłym roku wyniosła ona
13,9 proc., czyli mniej niż musi płacić przeciętny obywatel klasy średniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Obawiam się, czy prezydent Obama nie przypieczętował w ten sposób utraty przez siebie fotela prezydenta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.