Facebook Google+ Twitter

Barack Obama – superbohaterem?

Od dłuższego czasu media przedstawiają prezydenta Stanów Zjednoczonych jako herosa.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/obamomania_tydzien_z_kawalkiem_do_wyborow_w_usa_79633.html / Fot. Seweryn Dombrowski - Autor Wiadomości24.plZaczęło się od komiksu "Spiderman" – w styczniu 2009 roku Obama pojawił się na okładce. Pomysł powstał po tym jak prezydent przyznał, że kolekcjonował w dzieciństwie komiksy z tej serii. Lubił je do tego stopnia, że będąc senatorem zrobił sobie zdjęcie na tle pomnika swojego ulubieńca. Joe Quesada – wydawca serii – uznał, że „te dwie postacie (...) musiały się spotkać w komiksowym świecie”. Akcja dzieje się 20 stycznia – podczas inauguracji Obamy jako prezydenta.

W tym roku powstał dwuminutowy film animowany „Super-Obama” – został wyemitowany podczas kolacji Stowarzyszenia Prezydentów Radia i TV. Film nawiązuje do przygód Supermana, prezydent pokazany jest jako wybawca Ameryki. Ratuje cały świat – walczy z piratami, talibami, gasi pożar i rozwiązuje problem narkotyków w szkołach, przekonuje do siebie Hugo Chaveza i rozwiązuje konflikt izraelsko-palestyński – a to wszystko w rekordowym czasie.

W ankiecie przedwyborczej dla tygodnika ,,Entertainemnt” za swoich ulubionych bohaterów Obama uznał Supermana i Batmana. Zdaniem niektórych Amerykanów jego limuzyna przypomina batmobile, pojazd Batmana. Samochód zbudowany jest z superwytrzymałego ceramicznego pancerza. Drzwi mają ponad 20 cm grubości, zaś szyby – ok. 13 cm. W środku znajduje się luksusowe biuro, system audio, kilka telefonów i internet.

W lipcu 2009 roku ma wyjść nowy komiks „President Evil vs zombie” – tytułem nawiązujący do serii „Resident Evil”. Obama będzie musiał sprzymierzyć się ze swoimi politycznymi rywalami, by stoczyć walkę ze zmarłymi prezydentami USA, którzy wstaną z grobów. Autorem komiksu jest David Hutchison.

Skąd taka popularność 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych? Być może ma to związek z jego podejściem do władzy. Obama jako pierwszy prezydent pokazuje, że jest człowiekiem a nie tylko głową państwa. Podczas wywiadów dla stacji telewizyjnej CNBS zabił muchę na wizji, która ośmieliła się usiąść na jego ręce. Nie krył entuzjazmu z powodu swojego sukcesu, po czym spytał, czy kamerzysta chce to sfilmować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.