Facebook Google+ Twitter

Barack Obama w Polsce. Relacja W24 z Pałacu Prezydenckiego

W sobotę prezydent Obama m. in. spotkał się na rozmowach bilateralnych z prezydentem Komorowskim, rozmawiał też z polskimi politykami. Po południu zaplanowano wizytę u premiera Tuska i złożenie kwiatów pod tablicą smoleńską. Relację na żywo czytaj w W24.

Sonda

Wizyta Obamy:

 / Fot. PAPPo konferencji prasowej z udziałem prezydenta Obamy oraz szefa polskiego rządu Donalda Tuska prezydent Stanów Zjednoczonych uda się do Katedry Polowej Wojska Polskiego, gdzie złoży kwiaty pod "Tablicą Smoleńską".

14:17 Przed chwilą zakończył się oficjalny briefing prezydenta Komorowskiego. W swoim oświadczeniu głowa państwa zasygnalizował, że w czasie spotkania z prezydentem Obamą poważnie została poruszona kwestia wizowa. - Prezydent USA zapewnił, że do końca jego kadencji ten mały problem polsko-amerykański zostanie pozytywnie rozwiązany - powiedział Komorowski. Wśród tematów dyskusji znalazł się również kryzys demokracji na Białorusi oraz proces integracji europejskiej na Ukrainie.

13:30 Tymczasem wszyscy czekają na oświadczenie prezydenta Komorowskiego.

13:26 Pod Pałacem Prezydenckim Polacy komentują wizytę Obamy raczej neutralnie. - Ta wizyta nic Polsce nie przyniosła. Nie mamy ani "załatwionych" wiz, ani umiędzynarodowienia śledztwa smoleńskiego - uważają "Solidarni". Na Krakowskim Przedmieściu działają również przedstawiciele Sahaja Yogi, którzy ocenili wizytę bardzo pozytywnie. - Barack Obama ma dobre wibracje i niesie nam pokój - uważają.

13:06 Po spotkaniu z polskimi politykami Barack Obama udał się na robocze śniadanie z premierem Donaldem Tuskiem.

12:21 Zaczęło się spotkanie z polską elitą polityczną. Obama przyznał, że czasy "Solidarności" były dla niego wielką inspiracją. - Byłem wówczas studentem, ale rozumiałem, że tworzy się historia. Dziękuję Polakom za tę zachętę do walki o demokrację - powiedział.

12:16 Prezes PiS Jarosław Kaczyński przerwał bojkot Bronisława Komorowskiego i podał rękę prezydentowi.

12:12 Barack Obama bierze udział w spotkaniu z polskimi politykami. Na konferencji jest obecny m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. Do Pałacu Prezydenckiego nie przybył Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz.

Kaczyński: Idę do prezydenta Komorowskiego, bo to on jest prezydentem Polski

 / Fot. PAP12:07 Konferencja prasowa. W swoim przemówieniu prezydent Bronisław Komorowski poruszył kwestię demokratyzacji państw Europy Wschodniej (m.in. przywołał przykład pogwałcenia demokracji na Białorusi) oraz wyraził chęć dalszego udziału Polski w strukturach NATO. Prezydent Obama z kolei pochwalił nasz kraj za szybki proces demokratyzacji. - Polska ze względu na swoje sukcesy gospodarcze po transformacji jest wzorem rozwoju dla regionu - powiedział Obama. Natomiast w sprawie wiz przełom nie nastąpił. Prezydent Stanów Zjednoczonych wspomniał tylko, że "amerykańskie władze pracują nad uproszczeniem procedury wizowej dla Polaków".

 / Fot. PAP11:35 W sali, gdzie za chwilę odbędzie się spotkanie Baracka Obamy z mediami, panuje chaos. Zgodnie z regułami Białego Domu, fotoreporterzy nie mogą robić zdjęć, a operatorzy nie mogą filmować prezydenta USA póki ten nie usiądzie w prezydenckim fotelu, bo "podczas siadania głowa supermocarstwa mógłby nie wyglądać dostojnie".

11:25 W pobliżu Pałacu Prezydenckiego głośno demonstrują przeciwnicy wizyty. Na razie jest spokojnie. Nad bezpieczeństwem prezydenta czuwają snajperzy znajdujący się na dachach.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (41):

Sortuj komentarze:

Dariusz Jaszewski
  • Dariusz Jaszewski
  • 06.06.2011 07:43

Pani Dutkiewicz,
proszę nie skupiać się może na moich relacjach z płcią przeciwną, nie uważa Pani, że skupia się na temacie raz - zupełnie rozbieżnym z tutaj poruszonym, dwa - być może Pani wchodzi na obszar bardzo szeroko rozumianej prywatności, trzy - zaczyna byćPani jeszcze mocniej wulgarną aniżeli przejawiała to do tej pory ? Ponieważ udaje Pani wariatkę, zacytuję Pani wypowiedź. Pani ją sobie przeczyta, przeanalizuje i skomentuje:
"Słowo tresura odnosi się do zwierząt np.psów czy też koni albo lwów ale nigdy do dziecka czy człowieka. "
w kontekście:
"@ Maria Dutkiewicz-proszę wybaczyć, to nie przedszkole i nie ma sentymentów. Mnie też tak „tresowano” i dzisiaj za to dziękuję."


Czy teraz Pani widzi, cóż najlepszego Pani uczyniła ? Zrównała Pani Pana Mosiczuka w najlepszym wypadku z cyrkowym lwem. I do tego się odniosłem. To, że nie pamięta Pani więcej aniżeli 5 minut wstecz naprawdę nie jest moim zmartwieniem, dopóki nie przejawia Pani tego w dyskusji ze mną. Szczerze frustruje mnie tak mocno ograniczenie rozmówcy, który w jednej chwili plecie trzy po trzy, a w drugiej gdy się do tego odnoszę - już o tym nie pamięta. Jeśli jest Pani redaktorem, szczerze współczuję odpowiedzialności za wypowiedziane słowo.

Z poważaniem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 06.06.2011 00:23

Jeśli ma Pan awersję do kobiet, to Pana problem. Nikt inny oprócz Pana tak nas tu nie obraża. Pan Mosiczuk wyraża różne krytyki ale jest osobą kulturalną i na poziomie czego nie można powiedzieć o Panu. Na dodatek źle Pan umie czytać. Pisałam nie o moich odczuciach ale p.Kukulskiej o artykule. Prowokuje Pan nas obie tutaj,celowo obraża i szuka zaczepki. Odbieram Pana jako mężczyznę,który ma problem w relacjach z kobietami,które posiadają jakąś osobowość,bo to mężczyźni,czyli Pan z p. Mosiczuk muszą mieć zawsze rację. Moja osobowość oraz system wartości ,Pana irytuje .Powinnam wg. Pana siedzieć cicho .Pana antypatia do mnie oraz sympatia dla p.Mosiczuk oraz Pana stronniczość w tej dyskusji na korzyść p.Mosiczuk są zastanawiające.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dariusz Jaszewski
  • Dariusz Jaszewski
  • 05.06.2011 23:25

Pani Dutkiewicz, obraza a fakt to dwie różne rzeczy. Jeśli mamy do czynienia z osobą ułomną i nazwiemy ją ułomną, czy będzie to obraza ? Proszę nie szukać insynuacji - to tylko przykład.

Pani sprowadziła temat do zwierząt w kontekście Pana Mosiczuka, co było włąśnie przejawem wulgaryzmu. Moje stwierdzenie nawiązywało do tych zaś osób, które jeśli nie mogą komuś zrobić krzywdy - bo najzwyczajniej w świecie wykracza to poza ich możliwości przykładowo - intelektualne - przynajmniej go oplują. I tak włąsnie odbieram i Pani wypowiedzi jak i Pani Kukulskiej. Odnośnie czego wyrażam opinię - mam do tego prawo. Tak jak Pani. Tylko Pani robi to w sposób mniej grzeczny. Dlaczego ?

Ponieważ zasłąnia się Pani swymi odczuciami. Problem w tym, że Pani odczucia mnie nie przekonują. Mnie przekonuje jedynie merytoryka, któej w Pani wypowiedziach niestety brak.

Pozdrawiam serdecznie, życząc sobie mniej emocjonalnych dyskutantów. Bo emocje zabijają rozsądek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 05.06.2011 21:18

Do P.Jaszewskiego - Jeżeli ten pierwszy Pana komentarz jest do mnie skierowany,to zaszła tu pomyłka.To nie ja krytykowałam relację z wizyty prezydenta Obamy w Pałacu Prezydenckim, żadnych stwierdzeń tutaj nie obalałam o żadnym piesku sikającym,do którego mnie Pan wulgarnie porównuje nie pisałam. Proszę dobrze i dokładnie czytać a także starać się zrozumieć o co chodzi w komentarzach. W sumie Pan obraził dwie kobiety mnie i panią Kukulską,która miała prawo wyrazić swoje odczucie ,co do zastosowanej przez autora formy artykułu. Wiadomości 24.pl nie są miejscem do obrażania ludzi,proszę sobie to uświadomić panie Jaszewski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 05.06.2011 10:29

Do P.I.Mosiczuk - Dziękuję za zaproszenie mnie na prywatną dyskusję na tematy pedagogiczne. Z zaproszenia jednak nie skorzystam,ponieważ nie chcę się denerwować. Już tu w Wiadomościach24.pl wywołał Pan niepotrzebnie bardzo nieprzyjemną atmosferę i nadal padają z Pana ust a raczej wnętrza nieprzyjemne komentarze o swoich kolegach po fachu. W Pana słowach nie ma zwyczajnej życzliwości,tylko jest krytyka innych osób. Nie podzielam tych krytyk. Dlatego nie będę się umawiać na dalsze dyskusje o niczym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dariusz Jaszewski
  • Dariusz Jaszewski
  • 05.06.2011 09:40

Przepraszam, oczywiście z rozpędu zwróćiłem się do Pani Kukulskiej a w zamierzeniu słowa kierowałem do Pani Dutkiewicz.

Do Pani Kukulskiej napiszę tylko, że owszem. Każdy maoże mieć swoja koncepcję prowadzenia relacji, to nie oznacza jednak, że trzeba innym osobom swoją narzucać. Jeśli wchodzi się do cudzego ogródka, wypadałoby akceptować zasady w nim panujące. A ewentualne, bo de facto tutaj zupełnie organizacyjne rzeczy, komentować prywatnie, bez tworzenia nieprzyjemnej atmosfery wokół całej relacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dariusz Jaszewski
  • Dariusz Jaszewski
  • 05.06.2011 09:25

Pani Kukulska,

czytając tutejsza dyskusję bardzo uderzyła mnie konkurencja pomiędzy redaktorami ( nie wnikając już w ich konkretny status czy poziom zajmowany w dziennikarskiej hierarchii ). Natomiast za zupełnie niezasadne uważam wyrażanie zazdrości w odniesieniu do ferowania i uzurpowania sobie do swych wyroków praw do posiadania racji. Wyobrażam sobie, że urażona duma czy może zazdrość ciśnie Pani na usta określenia typu szowinista. Proszę nie zabierać innym możliwości posiadania racji.

Pan Mosiczuk odrobinę przypomina mi mnie samego. Może dlatego staję po jego stronie, jednak azniejszym powodem jest to, że przy pomocy demagogii czy pokdreślania nieistotnych w dyskusji a użytych w niej określeń, postara się Pani obalić dużo poważniejsze stwierdzenia, których bezpośrednio nie jest w stanie Pani jako ten piesek, o którym Pani pisze - obsikać.

Proszę zachowywać dystans. I pamiętać, że tytuł dziennikarza daje prawo tutaj do relacjonowania wydarzeń, ale nie daje prawa do bezzasadnej krytyki. Oczywiście, swoje zdanie można mieć. Ba, można je głosić. Jest jednak drobna różnica pomiędzy zdroworozsądkową krytyką, a stawaniem się niesmaczną.

Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Mario użyłem cudzysłowu. Nigdy nie uważałem i nie uważam, że mam zawsze rację, zresztą podkreślam to w każdym miejscu robiąc stosowne zastrzeżenia. Przykro mi, że czytając nie zauważa Pani tego. Pozostałe słowa. które cisną mi się na usta byłyby tylko powieleniem poprzednich, są więc zbyteczne. Odnośnie współczesnej pedagogiki, dydaktyki itp. chętnie z Panią podyskutuję. Proszę jednak wybaczyć, nie tutaj. Możemy to zrobić w inny komunikatywny sposób, ponieważ-jak sądzę, ogół nie jest tym zainteresowane. Nota bene stosunek młody-stary (Pani konwencja) jest już w samym złożeniu obłudna i fałszywa. Proszę sobie wyobrazić, że nie uznaję takiego rozdziału i na niwie dydaktyki mam całe mnóstwo pozytywnych opinii głoszonych przez tzw. młodych (Pani określenie). Dla mnie partnerem jest 19-latek i 60-latek, jeżeli tylko spełnia etyczne normy wzajemnej komunikacji. Proszę więc wszelkie imputacje kierować w inna stronę, mnie one nie " wzruszają".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 05.06.2011 00:18

Do Pana I.Mosiczuk - Jeżeli Pan uważa,że zawsze ma rację i nigdy się nie myli w swoich opiniach,to nie ma po co więcej dyskutować. Poza tym chciałam zauważyć,że obecnie metody pedagogiki się zmieniły.Człowieka już się nie tresuje,tak,jak kiedyś Pana. Wcześnie zalecane są relacje partnerskie. Nie wykazał się Pan życzliwością w stosunku do młodego kolegi po fachu. Intelektualnie jest on o wiele wyżej od niejednego piszącego tu starszego od niego dziennikarza. Nie będę pisać,o kim myślę. Słowo tresura odnosi się do zwierząt np.psów czy też koni albo lwów ale nigdy do dziecka czy człowieka. To,że ktoś jest starszy a ten drugi młodszy, to o niczym nie świadczy,gdyż ten młody może być zdolniejszy od starszego. Pan Eustachy ma duże zdolności i nie wolno mu szkodzić zaraz na początku jego kariery dziennikarskiej.