Facebook Google+ Twitter

Barack Obama wkrótce przyjedzie do Polski

3 czerwca przybędzie do Polski prezydent USA Barack Obama. Pozostanie w kraju zaledwie kilkanaście godzin. Celem jego wizyty będzie m.in. udział w uroczystości wręczania Nagrody Solidarności.

Barack Obama wkrótce przyjedzie do Polski, lecz na krótko / Fot. By Official White House Photo by Pete Souza (P120612PS-0463 (direct link)) [Public domain], via Wikimedia CommonsSerwis 300polityka.pl przedstawił wstępny, choć nieoficjalny plan wizyty amerykańskiego prezydenta w Polsce. Jednakże program przyjazdu cały czas ulega zmianom i modyfikacjom.

Barack Obama pojawi się w kraju 3 czerwca wieczorem. Zaraz po przybyciu ok. godz. 18:00 weźmie udział w uroczystości wręczenia Nagrody Solidarności, którą ma otrzymać osoba związana z protestami na Majdanie.

Następnego dnia, 4 czerwca, amerykański prezydent ma uczestniczyć w uroczystości 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce, która ma się rozpocząć o godz. 10:30, po czym ma wyruszyć w dalszą podróż do Rzymu.

Prezydent USA został zaproszony jesienią przez Bronisława Komorowskiego. "Liczymy bardzo na aktywne zaistnienie USA w tej rocznicy, która jest świętem wolności, a 4 czerwca jest świętem wolności nie tylko Polski." - mówił wtedy prezydent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nagroda Solidarności osobie związanej z protestami na Majdanie ?
Plotki !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie właśnie swoje interesy , na pewno nie Polski . Oczywiście niema problemu wszystko jest ok itp. A Polska jak była naiwna tak dalej będzie dopóki tacy właśnie rządzą nią , czas już najwyższy na zmiany. /?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.